تذکرات مقام معظم رهبري را نصب العين قرار مي دهيم

  • دوشنبه, 09 تیر 1393 03:05
  • بازدید 2116 بار

سخنگوی قوه قضائیه گفت: رهنمودها و تذکرات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص عملکرد قوه قضائیه را ،‌نصب العین قرار می دهیم و همه مساعی خود را به کار می گیریم که با آنها جامه عمل بپوشانیم .

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست خبری افزود: هفته قوه قضائیه سپری شد و هر ساله به مناسبت این هفته درباره نقاط قوت و ضعف قوه قضائیه بحث و بررسی می شود تا برنامه ریزی صحیح تری را دنبال کنیم .
وی گفت: یکی از برنامه ها در هفته قوه قضائیه ، رسیدن خدمت مقام معظم رهبری و ارائه گزارش به محضر ایشان و شنیدن رهنمودها و تذکرات ایشان است و امسال هم جمعی از مدیران قوه قضائیه خدمت ایشان رسیدند که جا دارد از عمق جان و دل ،‌لطف ایشان را سپاسگزار باشیم که در مجموع از عملکرد قوه قضائیه رضایت داشتند .
محسنی اژه ای کار قوه قضائیه را ذاتاً سخت خواند و گفت: بسیاری از کسانی که به قوه قضائیه مراجعه می کنند چون حکمی علیه شان صادر شده است ناراحتند و حتی در مواردی دیده می شود که کسی حکمی به نفعش صادر شده اما توقعش بیش از آن حکم بوده است که می بینیم این فرد هم رضایت ندارد.
وی افزود:یکی از عوامل ناخشنودی از قوه قضائیه تاخیر در رسیدگی هاست که تلاش شده است و می شود که این زمان رسیدگی کوتاهتر شود.
محسنی اژه ای گفت: علاوه بر سختی کار قضا و کمبود قاضی و کادر اداری یک سری عوامل هم در تأخیر رسیدگی دخالت دارد که خارج از اراده قوه است.
وی افزود: مثلا در مواردی کارشناسی صورت می گیرد که کسی که به نفعش نیست اعتراض می کند و چندین نوبت کارشناسی ها تکرار می شود و بعضاً میان نظر کارشناسان اختلاف فاحش می بینیم.
سخنگوی دستگاه قضا گفت: یکی دیگر از عوامل تأخیر در رسیدگی ها به معاینات پزشکی مربوط می شود و خیلی مواقع پزشک نظر ابتدایی را می دهد و برای نظر نهایی اش نیازمند زمانی حداقل سه ماهه است و قاضی هم تا این نظر داده نشود نمی تواند حکمی دهد.
محسنی اژه ای گفت: خیلی اوقات هم نیاز به تلاش ضابطان برای شناسایی مجرمان داریم چرا که گاهی اوقات متهم ناشناخته است و شناسایی زمان می برد .
وی افزود: در خیلی از پرونده ها که نیاز رد مال به شاکی است خیلی اوقات با بی دقتی مردم و مال باختگان مواجه می شویم و برخی اوقات کلاهبردار دستگیر می شود اما اموالی از او شناسایی می شود که به همین سبب ممکن است فرد طلبکار سالها به پولش نرسد و بخشی از نارضایتی ها به سبب این موارد است.
محسنی اژه ای گفت: ما هیچ وقت منکر وجود اشکالات نیستیم اما آیا می شود با یک نظرسنجی در مورد عملکرد قوه قضائیه نظر داد؟
وی افزود: نظرسنجی باید میدانی ، وسیع،‌جامع الاطراف و با لحاظ همه مسائل باشد و در غیر این صورت واقعیتها مطرح نمی شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید