قرآن منابع لازم برای حیات بشر رادرزمین فراهم می داند

  • یکشنبه, 08 تیر 1393 15:54
  • بازدید 2206 بار

یک استاد دانشگاه گفت : برخلاف آنچه که اقتصاددانان می گویند، منابع در زمین محدود است، خداوند درقرآن کریم می فرماید منابع لازم برای حیات بشر در زمین وجود دارد.

به گزارش صراط مبین، سیدعلی قریشی درنشست «اقتصاد مقاومتی در قرآن کریم» گفت : اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که با کشورهای دیگر در ارتباط نباشیم بلکه معنای آن این است که ما به طور کامل به آنها وابسته نباشیم ودیگر کشورها نیز به ما وابسته باشند.
وی مقصر ایجاد بحران های مالی و اقتصادی را بشر دانست وافزود: براساس آیات قرآن منابع لازم برای حیات بشر در زمین وجود دارد ولی شاید مدیریت وانضباط مالی لازم را نداریم که دچار بحران می شویم.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد : ما تنها بر روی جنبه های معنوی قرآن کریم کار کرده ایم اما دیگر جنبه های این کتاب آسمانی مانند موضوعات علمی و اقتصادی را فراموش کرده ایم.
قریشی با بیان اینکه درتک تک آیات قرآن کریم رازی نهفته است، اظهارداشت: ما هنوز نتوانسته ایم ازمیان داستان های قرآنی آنچه را که مورد نیاز ماست، استخراج کنیم.
وی با یادآوری تحریم های اعمال شده علیه کشورمان در طول سال های گذشته به دلیل تاکید بر حقوق هسته ای گفت : ما درجایی که باید دربرابر تحریم های می ایستادیم، ایستادگی کردیم اما از آنجایی که چرخ اقتصاد بدون منابع مالی نمی چرخد، کشورهای غربی منابع مالی ما را تحریم کردند.
این اقتصاددان با بیان اینکه 10 درصد از منابع جهان درایران قرار دارد، تصریح کرد: ایران دارای بازاری 500 میلیارد دلاری است وبنابراین کشورهای غربی به راحتی این بازار بزرگ را از دست نخواهند داد و منابع ارزی بالاخره از تحریم خارج خواهد شد.
همایش اقتصاد مقاومتی در قرآن کریم در حاشیه نمایشگاه قرآن کریم در تالار هویزه باغ موزه دفاع مقدس و با حضور تعدادی ازعلاقه مندان برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید