پنج هزارطلبه برای تبلیغ درماه رمضان به خارج کشور اعزام شدند

  • شنبه, 07 تیر 1393 03:07
  • بازدید 2009 بار

مدیرکل روابط خارجی معاونت بین الملل حوزه های علمیه کشور از اعزام پنج هزار طلبه به خارج کشور در ماه مبارک رمضان به منظور تبلیغ و ترویج مسایل دینی و معارف اسلامی خبر داد.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام ˈسیدمحمدحسین آل ایوبˈ افزود: بیشتر طلاب اعزامی از حوزه های علمیه کشور، خارجی هستند که به کشورهای زادگاه خود اعزام و در همان کشورها به امر تبلیغ می پردازند.

وی اولویت نخست حوزه های علمیه کشور در همه مقاطع زمانی را ˈتبلیغ دینˈ عنوان کرد و گفت: با توجه به شکل گیری گروه های منحرف و تکفیری در برخی نقاط جهان اسلام ، وظیفه حوزه های علمیه در تبیین و تبلیغ دین در سطح بین الملل سنگین تر از گذشته شده است.

حجت الاسلام آل ایوب، آشنایی بیشتر مسلمانان با مبانی دینی و جلوگیری از افراطی گری، میارزه با انحرافات و خرافات، تعمیق وحدت مسلمانان، و بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان را از محورهای اصلی کار طلاب اعزامی عنوان کرد.

مدیرکل روابط خارجی معاونت بین الملل حوزه های علمیه کشور در ادامه گفت: کشورهای استکباری با فتنه انگیزی و دامن زدن به اختلافات تلاش می کنند مسلمانان را ازهویت اصلی خود دور، و به خود مشغول کنند و ما طلاب وظیفه داریم با تبلیغ سینه به سینه مانع از به ثمر رسیدن توطئه های دشمنان شویم.

وی افزود:نباید اجازه دهیم دشمنان اسلام با اختلاف و ایجاد شکاف، همبستگی مسلمانان را به تفرقه تبدیل کنند؛ متاسفانه گروه های تکفیری و وهابی با جنایات خود به طور عملی در راستای به ثمر رساندن اهداف دشمنان قدم بر می دارند.

حجت الاسلام آل ایوب، روشنگری را رویکرد اصلی طلاب و روحانیان حوزه های علمیه عنوان کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید