علمای اسلام علیه توحش بپا خیزند

  • جمعه, 06 تیر 1393 03:08
  • بازدید 2053 بار

امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش گفت: علمای بزرگ اهل سنت و شیعه، اندیشمندان و گروه های مردم نهاد اسلامی باید با حرکتی فرامذهبی در دنیای اسلام علیه توحش و آدمکشی قیام کنند و مشت آهنین صلح و وحدت خود را بر سر افراط و تکفیر فرود آورند.

به گزارش صراط مبین، مولوی ˈمحمدعلی شهنوازیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش با محکوم کردن حرکات تروریستی گروهک داعش در کشور عراق افزود: مسلمانان شیعه و سنی از قرنها پیش در کشورهای مختلف اسلامی از جمله عراق، ایران، سوریه، لبنان، شمال آفریقا و سراسر دنیای اسلام با برادری و اخوت کنار یکدیگر زندگی و حتی در مساجد نماز را به امامت یک امام اقامه می کرده اند.

وی اظهار داشت: تفرقه و دودستگی امت اسلام را نابود می کند، توصیه و تاکید ما این است که مسلمانان ید واحد باشند و بر دشمنان بتازند نه اینکه با تحریک دشمنان مسلمان کشی راه انداخته و تیشه به ریشه اسلام زنند.

وی تاکید کرد: دنیای اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیازمند است و مسلمانان باید با به اهتزاز درآوردن پرچم صلح حسنی و به حرمت ماه رمضان و قرآن کریم، دست از برادرکشی برداشته و در کنار هم قرار گیرند.

امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش گفت: فریاد همبستگی و صلح مسلمانان باید بر صدای خشونت طلبان که همواره بدنبال خشونت فکری، فرهنگی و عملی هستند، چیره شود.

وی تاکید کرد: همه باید در مقابل افراط و خشونت بایستیم تا بیش از این دین مبین اسلام در معرض خطر قرار نگیرد.

مولوی شهنوازی با بیان اینکه بین شیعه و سنی در دنیای اسلام هیچ تفاوتی وجود ندارد، اظهار داشت: در ماه مهمانی خدا و ماه صلح و رحمت الهی، جنگ و درگیری معنایی ندارد، لذا باید الفت و محبت در میان مسلمانان جایگزین جنگ شود.

شهر خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید