آمریکا، به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی است

  • جمعه, 06 تیر 1393 03:08
  • بازدید 2229 بار

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکا، به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای اسلامی منطقه و از بین بردن زیرساخت ها و امکانات آنها هستند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله اسدالله ایمانی، در خطبه های نماز جمعه شیراز، با اشاره به حوادث در کشور عراق افزود: آنچه در کشورهای مسلمان سوریه، افغانستان، پاکستان و عراق انجام می شود و آنچه که بر سر مردم مسلمان و بی گناه این کشورها می آید در ادامه همین سیاست است.

وی اظهار کرد: نقشه ای که امروز آمریکا در جریان حوادث عراق دنبال می کند این است که این کشور را به سه کشور تحت سیطره و حمایت غرب تجزیه کند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: پیاده سازی همین نقشه را استکبار در کشور سوریه نیز دنبال می کرد اما به لطف خداوند و بیداری و هوشیاری مردم سوریه نقشه آنها در این کشور با شکست مواجه شد.

آیت الله ایمانی گفت: در جریان تحولات عراق نیز رسانه های همسو با استکبار بیکار ننشسته اند و تلاش می کنند تا آنچه در کشور عراق در حال وقوع هست را اختلاف بین شیعه و سنی معرفی کنند در حالی که امروز می بینیم هم شیعیان عراق و هم اهل تسنن در این کشور قربانی این توطئه هستند.

نماینده رهبر فرزانه انقلاب در فارس ادامه داد: عده ای افراد خود فروخته نیز امروز با تشکیل گروه های تروریستی، برای تحقق اهداف استکبار در عراق دست به هر جنایتی می زنند، اما کافی است که آمریکا به اهداف مورد نظر خود در این کشور نرسد که نخواهد رسید، آنوقت خواهیم دید که همین تروریست ها به دست آمریکا سرکوب و نابود خواهند شد.

وی گفت: با توجه به اینکه این اقدامات در کشورهای هم مرز با جمهوری اسلامی در حال وقوع است، ضروری است که نیروهای مسلح و همیشه هوشیار کشورمان، بیش از پیش بر مرزها کنترل داشته و مراقب هرگونه تحرک و دسیسه ای از سوی بدخواهان و دشمنان نظام باشند.

آیت الله ایمانی همچنین بر لزوم نگه داشتن حرمت این ماه مبارک تاکید کرد و افزود: هر فردی هم که برای به جا نیاوردن روزه عذری دارد باید رعایت این ماه را کرده و حرمت نگه دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید