آمریکا، به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی است

  • جمعه, 06 تیر 1393 03:08

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکا، به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای اسلامی منطقه و از بین بردن زیرساخت ها و امکانات آنها هستند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله اسدالله ایمانی، در خطبه های نماز جمعه شیراز، با اشاره به حوادث در کشور عراق افزود: آنچه در کشورهای مسلمان سوریه، افغانستان، پاکستان و عراق انجام می شود و آنچه که بر سر مردم مسلمان و بی گناه این کشورها می آید در ادامه همین سیاست است.

وی اظهار کرد: نقشه ای که امروز آمریکا در جریان حوادث عراق دنبال می کند این است که این کشور را به سه کشور تحت سیطره و حمایت غرب تجزیه کند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: پیاده سازی همین نقشه را استکبار در کشور سوریه نیز دنبال می کرد اما به لطف خداوند و بیداری و هوشیاری مردم سوریه نقشه آنها در این کشور با شکست مواجه شد.

آیت الله ایمانی گفت: در جریان تحولات عراق نیز رسانه های همسو با استکبار بیکار ننشسته اند و تلاش می کنند تا آنچه در کشور عراق در حال وقوع هست را اختلاف بین شیعه و سنی معرفی کنند در حالی که امروز می بینیم هم شیعیان عراق و هم اهل تسنن در این کشور قربانی این توطئه هستند.

نماینده رهبر فرزانه انقلاب در فارس ادامه داد: عده ای افراد خود فروخته نیز امروز با تشکیل گروه های تروریستی، برای تحقق اهداف استکبار در عراق دست به هر جنایتی می زنند، اما کافی است که آمریکا به اهداف مورد نظر خود در این کشور نرسد که نخواهد رسید، آنوقت خواهیم دید که همین تروریست ها به دست آمریکا سرکوب و نابود خواهند شد.

وی گفت: با توجه به اینکه این اقدامات در کشورهای هم مرز با جمهوری اسلامی در حال وقوع است، ضروری است که نیروهای مسلح و همیشه هوشیار کشورمان، بیش از پیش بر مرزها کنترل داشته و مراقب هرگونه تحرک و دسیسه ای از سوی بدخواهان و دشمنان نظام باشند.

آیت الله ایمانی همچنین بر لزوم نگه داشتن حرمت این ماه مبارک تاکید کرد و افزود: هر فردی هم که برای به جا نیاوردن روزه عذری دارد باید رعایت این ماه را کرده و حرمت نگه دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

اهمیت تربیت در خانواده
قرآن کريم :عاشِروهُنَّ بِالْمَعْروفِ فَاِنْ كَرِهْتُموهُنَّ فَعَسى اَنْ تَـكْرَهوا شَيْئا وَ يَجْعَلَ اللّه‏ فيهِ خَيْرا كَثيرا؛(سوره نساء، آيه ۱۹)ترجمه: با زنان (خانواده) به شايستگى رفتار كنيد، و اگر آنها به جهتى ناخوشايندتان بودند اظهار نكنيد چه بسا چيزها كه ناپسند شماست، حال آن‏كه خداوند در آن، خير فراوانى براى شما قرار داده است.حدیث: امام صادق(ع) : لَا يَزَالُ الْمُؤْمِنُ يُورِثُ أَهْلَ بَيْتِهِ الْعِلْمَ وَ الْأَدَبَ الصَّالِحَ حَتَّى يُدْخِلَهُمُ الْجَنَّةَ [جَمِيعاً] (مستدرك الوسايل و مستنبط المسایل ج12، ص201، ح13881)ترجمه : مؤمن همواره خانواده خود را از دانش و ادب شايسته بهره مند مى سا...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید