فعالیت‌های تروریستی داعش تهدیدی برای حیثیت جهان اسلام است

  • چهارشنبه, 04 تیر 1393 08:08
  • بازدید 2052 بار

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: فعالیت‌های تروریستی داعش که نمونه ای بارز از گروهی جنایتکار افراطی است که به اسم دین اسلام تمام می‌شود و این تهدیدی بزرگ برای حیثیت جهان اسلام به شمار می رود.

به گزارش صراط مبین، آیت الله قربانعلی دری نجف ابادی در جلسه درس اخلاق مدیران استان مرکزی با اشاره به گروه تروریستی داعش اظهار کرد: نیروهای داعش ترکیبی از نیروهای تکفیری خارج از عراق، تکفیری های داخل عراق هرچند کمتر و بعثی های سابق است، آنها آبروی اسلام را و اتحاد مسلمانان را هدف قرار داده و در این راه باید هشیارتر عمل کنیم زیرا آمریکا دشمن بزرگ ما همواره حامی تروریست ها و حرکت های ضد اسلامی است.
وی افزود: جهان کفر بویژه کشورهای غربی به هیچ عنوان مایل نیستند رژیم اشغالگر قدس در ناامنی بسر برد لذا هرزمانی که امنیت این رژیم دچار خطر شود آنان به تمام ابزار و حربه ها متوسل می شوند تا امنیت این رژیم را حفظ کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مسلمانان باید همواره با وحدت و انسجام خود تمامی نیرنگ های دشمنان را خنثی و همچون مردم ایران با تبعیت از رهنمودهای اسلام و قرآن و پیروی از رهبری واحد و مقتدر در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.
وی رمضان را ماه نزول رحمت خواند و گفت: رمضان ماه نزول رحمت الهی است و خدا تمام رحمتش را در این ماه بر مردم نازل می‌کند، ایام رمضان بسیار با برکت است، درماه رمضان گناه از قلب و روح شسته می شود و مومنان عطر الهی را با نسیم جان استشمام می کنند.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: در این ماه، رحمت الهی بر روی انسان‌ها نازل می‌شود و خداوند متعال برای تبیین عظمت روزه داری نکات فراوان و با ارزشی در قرآن کریم و احادیث قدسی بیان داشته است.
وی تصریح کرد: انسان در هر وضعیتی که باشد چه فقیر و چه غنی اگر بخواهد به کمال و به درجه والای انسانیت برسد تا در نزد خداوند پاکیزه و با ایمان بماند باید متخلص به صفات خداوندی باشد و روزه داری را جزء اولویت وظایف مسلمانی خود قرار دهد، زیرا احکام الهی انسان را به خداوند نزدیک‌تر و محبوب‌تر می‌کند.
امام جمعه اراک با اشاره به ایجاد صفات الهی در انسان گفت: کسانی که به سوی خداوند حرکت می‌کنند باید صفات الهی را در خود ایجاد کنند یعنی هر صفت نیکی که در خود انسان است آن را از ذات مقدس الهی گرفته است تا بتواند آن را با هم نوع خود در پیش بگیرند.
وی رمضان را ماه اولیاء الهی دانست و گفت: این ماه، ماه اولیا‌ خداوند است و عنایت ویژه پروردگار شامل تمامی بندگان خود می‌شود، دعا و نیایش به‌ویژه در شب‌های قدر بسیار سفارش شده است.
آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به بیانات امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه، افزود: رمضان ماه استجابت دعا و ضیافت الهی است و خداوند همه را به میهمانی خویش دعوت کرده است و میزبان نیز خود خداوند واحد است که برای میهمانان و بندگان خود تشریفات فراوانی در‌نظر گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ابزاری که ما انسان‌ها برای شناخت در اختیار داریم کامل نیست و قابلیت درک مفاهیم معنوی و اخروی را ندارند و تنها در محدوده‌ی عالم ماده به کار ما می‌آیند در حالی‌که در حدود عوالم پس از ماده به درد ما نمی‌خوردند.
وی با اشاره به شیوه‌ امام(ره) در مجاهدت فی سبیل‌الله، گفت: اهل ذکر بودن از ویژگی‌های یک انسان کامل است و اگر هدف ما جلب رضای خدا و دوری از مادیات زود‌گذر باشد می‌توان در همین دنیا به مقامات بالایی دست یافت که ویژه‌‌ بندگان مخلص خداوند است.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: انسان‌هایی که با تمام وجود علم را درک کردند و در آن راسخ هستند دعایشان این بود که خدایا ما را به خودمان واگذار نکن و این توفیق را از ما نگیر، هیچ عملی محبوب‌تر از این نیست که درب خانه خدا به گدایی برویم و خواسته‌مان را به خدا عرضه داریم و از درگاه او حاجاتمان را طلب کنیم.
وی با اشاره به مشغله‌های فراوان و گم شدن مردم در مادیات و وابستگی‌های دنیای فانی، اظهار کرد: برای رسیدن به مقام طیبان و اهل دلان باید دغدغه‌ها و گرفتاری‌ها را کم کرد و خداوند هم این استعداد را به همه‌ بندگان خود داده است و هدف هم متعالی شدن و بهشتی شدن است که همان رسیدن به مقام خالصان الهی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید