14 محفل انس در نمایشگاه قرآن برگزار می شود

  • چهارشنبه, 04 تیر 1393 03:00
  • بازدید 2276 بار

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که از امروز تا 23 تیر میزبان جامعه قرآنی و مردم مومن است،در این مدت 14 محفل انس با قرآن برگزار می کند.

به گزارش صراط مبین، کمیته محافل و مراسم بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن، برنامه ریزی برگزاری این محافل قرآنی را که از دوشنبه آینده آغاز می شوند،برعهده دارد.
محافل انس با قرآن بیست و دومین نمایشگاه قرآن کریم برای اقشار و گروه های مختلف پیش بینی شده که هر شب با حضور قشر خاصی از مخاطبان برگزار می شود.
خانواده قرآنی، مدیران قرآنی کشور، معلمان قرآن، اساتید پیشکسوت قرآنی، هیئت های مذهبی قرآنی، اساتید جلسات سنتی در مساجد، موسسات قرآنی مردمی، حافظان قرآن، نیروهای مسلح، نوجوانان و جوانان قرآنی، بسیجیان قرآنی، خیرین قرآنی، پزشکان و جانبازان قرآنی از جمله گروه هایی هستند که در محافل قرآنی نمایشگاه قرآن حضور می یابند.
بنابر این گزارش، در هر یک از محافل انس با قرآن نمایشگاه قرآن علاوه بر دو قاری ممتاز و بین المللی که به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید می پردازند، یک حافظ قرآن نیز برنامه اجرا می کند و همچنین گروه تواشیح مدعو نیز به اجرای تواشیح و مدیحه سرایی می پردازد.
همچنین در هر یک از محافل انس با قرآن نمایشگاه یک خانواده قرآنی متناسب با مخاطبان محفل انس نیز حضور خواهند داشت.
کمیته محافل و مراسم بیست و دومین نمایشگاه قرآن علاوه بر برگزاری محافل انس با قرآن، برنامه ریزی به منظور برگزاری هشت نشست تخصصی قرآنی را نیز انجام داده که این نشست ها از امشب، چهارم تیرماه همزمان با نخستین روز از برپایی نمایشگاه قرآن آغاز و در ایام برپایی نمایشگاه ادامه خواهد داشت.
قرائت قرآن و اذان در فضای نمایشگاه بین المللی قرآن و باغ موزه دفاع مقدس توسط یک قاری و یک موذن از دیگر برنامه هایی است که توسط کمیته محافل و مراسم نمایشگاه دنبال می شود. قرائت قرآن اذان گاهی به همراه ترجمه آیات خواهد بود.
مسوولیت کمیته محافل و مراسم بیست و دومین نمایشگاه قرآن بر عهده سازمان دارالقرآن الکریم است.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن تا 23 تیر مصادف با 15 ماه رمضان از ساعت 18 تا 24 میزبان قرآن دوستان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید