ترویج نفاق میان اهل‌تسنن و تشیّع توسط شبکه‌های ماهواره‌ای

  • سه شنبه, 03 تیر 1393 03:01
  • بازدید 1781 بار

یکی از اساتید دانشگاه کردستان با اشاره به آسیب‌ها و مضرات شبکه‌ها و کانال‌های ماهواره‌ای، گفت: کانال‌های ماهوار‌ه‌ای که به نام دین شکل گرفته‌اند، تخم نفاق را میان اهل‌تسنن و تشیّع می‌پاشند.

به گزارش صراط مبین، سیدعلی‌اصغر حسینی، از اساتید دانشگاه و مدیر پژوهش ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان، امروز، سوم تیرماه، در گردهمایی نقش مردم در احیای فریضین امر به معروف و نهی از منکر در مجتمع فجر سنندج، گفت: در زمان جنگ، جوانان ما در جبهه‌ها علیه دشمنان می‌جنگیدند، اما در حال حاضر جوانان ما باید در قالب دیگری در مقابل هجمه‌های دشمنان بایستند.
وی به جنگ‌نرم دشمنان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بالغ بر 20 هزار کانال ماهواره‌ای در جهان وجود دارد که قریب به 2 هزار آن در کشور قابل دریافت است.
حسینی عنوان کرد‌: براساس آمارها 74 درصد ایرانی‌ها از ماهواره‌ استفاده می‌کنند و 24 میلیون نفر نیز عضو فیس‌ بوک هستند.
وی سپس به دیگر آمارهای آسیب‌های اجتماعی اشاره و بیان کرد‌: خیانت زن و شوهر به یکدیگر 20 درصد در کشور ما اعلام شده و آمار فرزند نامشروع نیز 9 درصد بوده است.
این استاد دانشگاه عنوان کرد:‌ آمار بارداری‌های قبل از ازدواج 16درصد و روابط‌جنسی قبل از ازدواج نیز 25 درصد اعلام شده است که عمده این موارد به دلیل آسیب‌های ناشی از کانال‌های ماهواره‌ای بوده است.
کشور انگلیس شبکه‌های شیعی ماهواره را حمایت می‌کند
وی در ادامه سخنان خود به تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای مذهبی به نام اهل‌تسنن و تشیّع اشاره و تأکید کرد: شبکه‌هایی مانند نور، کلمه، وصال، اهل‌بیت، امام حسین 1 و 2 و 3، فدک و ... شبکه‌هایی هستند که به نام دین اسلام فعالیت می‌کنند، اما هیچ سنخیتی با این دین ندارند.
حسینی ادامه داد: این شبکه‌ها از لحاظ مالی از جانب کشورهای عربی تغذیه می‌شوند و از لحاط محتوا نیز کشوری مانند انگلیس آنها را حمایت می‌کند.
وی با بیان اینکه براساس آمارها 70 درصد دانشجویان ایرانی نمی‌دانند که کشور انگلیس شبکه‌های شیعی را حمایت می‌کند، بلکه فکر می‌کنند از طریق قم تغذیه می‌شوند، اضافه کرد: این کانال‌های ماهوار‌ه‌ای که به نام دین شکل گرفته‌اند، تخم نفاق را میان اهل‌تسنن و تشیّع می‌پاشند.
مدیر پژوهش ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: متأسفانه تحت تأثیر شبکه‌های ماهواره‌ای غربی، نوع پوشش، حجاب و فرهنگ‌های غلط میان ایرانیان طی چند سال اخیر رواج پیدا کرده است.
وی یادآور شد: انتظار می‌رود مانند دوران دفاع مقدس که در برابر آن همه هجمه ایستادگی کردیم، امروزه نیز در برابر هجمه‌های فرهنگی مقاومت کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید