رهبر معظم انقلاب، غرب و در راس آن آمريکا را در پشت فتنه اخير در عراق دانست

  • دوشنبه, 02 تیر 1393 03:02
  • بازدید 1743 بار

شبکه تلویزیونی المنار متعلق به حزب الله لبنان اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تاکید کردند قدرتهای سلطه طلب غربی و در راس آنها آمریکا در پشت فتنه انگیزی ها و درگیریها در عراق هستند.

به گزارش صراط مبین به نقل از شبکه تلویزیونی المَنار، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد قدرتهای سلطه طلب غربی و در راس آنها آمریکا در پشت فتنه انگیزی ها و درگیریها در عراق هستند. رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و مقامات برجسته قوه قضائیه ایران بر مخالفت با هر گونه مداخله آمریکا در مسائل داخلی عراق تاکید کردند و گفتند مردم، دولت و مرجعیت معظم تقلید در عراق قادرند آتش این فتنه را خاموش کنند.
رهبر انقلاب فرمودند: «هدف اصلی آنها محروم کردن مردم عراق از دستاوردهایی است که به دست آورده است. آمریکا از روند کنونی در عراق یعنی برگزاری انتخاباتی با مشارکت خوب مردم و انتخاب گزینه های مورد اعتماد مردم، راضی نیست زیرا آمریکا به دنبال آن است که عراق تحت سلطه قرار گیرد و افرادِ گوش به فرمان آمریکا، حاکم باشند.
آنچه که در عراق روی داده است، جنگ شیعه و سنی نیست، بلکه نظام سلطه با استفاده از پس مانده های رژیم صدام به عنوان مهره های اصلی و عناصر تکفیریِ متعصب به عنوان پیاده نظام، تلاش برای برهم زدن ثبات و آرامش عراق و تهدید تمامیت ارضی این کشور دارد.
دعوای اصلی در عراق میان کسانی است که می خواهند عراق به اردوگاه آمریکا ملحق شود و کسانی که خواهان استقلال عراق هستند.»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مبارزه با فساد
آیه شریفه :  وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ ( سوره بقره ، آیه 205)ترجمه :  و خداوند فساد و تباهی را دوست ندارد.روایت : امام حسين عليه ‏السلام : لايَحِلُّ لِعَينٍ مُؤمِنَةٍ تَرَى اللّه‏َ يُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَيِّرَهُ. (الأمالى ، طوسى ، ص 55)ترجمه : امام حسين عليه ‏السلام :بر هيچ چشم مؤمنى روا نيست كه ببيند خدا نافرمانى مى‏شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن كه آن وضع را تغيير دهد .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید