جهان اسلام با خطر اندیشه تکفیر مواجه است

  • یکشنبه, 01 تیر 1393 03:03
  • بازدید 1803 بار

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی به شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) در انگلستان گفت: امروز جهان اسلام با خطر اندیشه دروغین تکفیر و رفتار زشت افراطیون مواجه است.

به گزارش صراط مبین، در این پیام اندیشه دروغین تکفیر و رفتارهای زشت و خشونت گرایانه افراطیون را تهدیدی برای جهان اسلام دانست.
وی در این پیام با ابراز نگرانی از پنهان شدن این اندیشه در پشت نام مبارک نبی رحمت؛ تأکید کرد: این اندیشه با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگری پیام اسلام را منحرف کرده است.
یادگار امام در پیام خود سعادت مسلمانان را در گرو رویکرد امام خمینی در وحدت کلمه و دوری از جهالت و خرافه و نگاه عقلانی به شریعت اسلامی و در یک کلام اسلام ناب محمدی دانست.
متن کامل پیام نوه امام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادران و خواهران عزیز، شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت امام خمینی (س) در انگلستان
سلام علیکم
برای من فرصت و موهبت بزرگی است که هر ساله با شما در تجلیل از امام بزرگوارمان شریک می شوم و از راه دور و از ام القری تمدن اسلامی آرزوی تعالی و سعادت بیشتر برای جامعه انسانی و سرافرازی افزونتر برای یکایک مسلمین می نمایم.

امروزه جهان اسلام با خطر اندیشه دروغین تکفیر و رفتار زشت افراطیون مواجه است. اندیشه و رفتاری که متأسفانه خویشتن را در پشت نام مبارک نبی رحمت پنهان داشته است و با کوبیدن بر طبل جهل و خشونت بیش از هر زمان دیگری پیام اسلام را منحرف کرده است و در چنین شرایطی نشست هایی از این دست باید فریادگر بیداری اسلام حقیقی در گوش دیگران باشد.

امروز باز هم بانگ امام بزرگوار ما از پس سالها به گوش می رسد که سعادت مسلمانان جز با اتکا به خدا و وحدت کلمه و دوری از جهالت و خرافه و نگاه عقلانی به شریعت اسلامی و در یک کلام جز با اسلام ناب محمدی حاصل نخواهد شد. بر ماست که پژواک آن ندای الهی باشیم و در هر نقطه جهان در اعتلای اسلام حقیقی بکوشیم.

در پایان لازم است از یکایک شما تشکر کرده و بخصوص توفیق مضاعف برادرم جناب حجت الاسلام آقای عباس میرزا را مسئلت نمایم.
قم
٢٩ خرداد ١٣٩٣
برادرتان سید حسن خمینی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید