ضرورت اجماع جهان اسلام مقابل داعش

  • شنبه, 31 خرداد 1393 03:04
  • بازدید 1927 بار

حجت الاسلام والمسلمین صديقي گفت: بيشترين خريدار سلاح غرب، عربستان و بعضي کشورهاي منطقه هستند که نفت خود را مي‌دهند و سلاح دريافت مي‌کنند.

به گزارش صراط مبین، صديقي با اشاره به هجمه داعش به شهرهاي عراق آن را شورش فرقه‌اي آدم‌کش و وحشي خواند و گفت: کار اينان کار حرمله‌ها و بي‌دينان است. وي گروه‌هاي تکفيري را آلت‌دست غرب برشمرد و گفت: در اسلامي که در نمازهاي پنج‌گانه‌اش 60 بار از رحمانيت و رحيميت اسم برده مي‌شود، چگونه عده‌اي در پوشش مسلمان دست به کشتن زنان و کودکان مي‌زنند و بعد هم تصوير آن را منتشر کرده و تحت جهاد معرفي مي‌کنند.
صديقي هدف ديگر غرب از دامن زدن به اختلافات ميان مسلمانان را فروش سلاح‌هايشان دانست و با اعلام اينکه کشور فرانسه طبق اعلام خود، چهار برابر بيشتر از سال‌هاي گذشته سلاح فروخته است، گفت: بيشترين خريدار سلاح غرب، عربستان و بعضي کشورهاي منطقه هستند که نفت خود را مي‌دهند و سلاح دريافت مي‌کنند؛ سلاحي که عليه اسرائيل کاربرد ندارد بلکه بر سر خود مسلمانان مي‌ريزد.
خطيب جمعه تهران، داعش را مسأله خود امريکا دانست و گفت: داعش توسط مرتجعان منطقه تقويت شده است و اکنون که نوري مالکي در انتخابات، دوباره در قدرت تثبيت شد، با سلاح تکفير مي‌خواهند براي آن چالش درست کند، اما عربستان، قطر، امارات، کويت، مصر و... از آتش تکفيري‌ها در امان نخواهند بود و در چاهي که کنده‌اند، خواهند افتاد.
حجت‌الاسلام صديقي در توضيح گفت: گروه‌هاي تکفيري اکنون آتش زير خاکستر هستند و بايد همه کشورهاي اسلامي در برابر آنها اجماع کنند، هم‌اکنون بعضي علماي اهل سنت در کشور ما عليه داعش فتوا داده‌اند، اما ضروري است همه علما اهل سنت کشورمان که بر سر سفره جمهوري اسلامي نشسته‌اند بدانند که اين خطر متوجه جهان اسلام و منطقه است و همه بايد يکصدا براي قطع اين شجره خبيثه به صحنه آمده و آتش آن را خاموش کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید