مساجد محور فعالیت های فرهنگی قرار گیرند

  • چهارشنبه, 28 خرداد 1393 03:07
  • بازدید 2026 بار

آیت الله ˈجعفر سبحانیˈ از مراجع تقلید با بیان اینکه امروز با توسعه یافتن امور جامعه اسلامی دولت به تنهایی نمی تواند همه مسائل را دنبال کند، گفت: در امور فرهنگی لازم است که مساجد محور فعالیت ها قرار گیرند.

به گزارش صراط مبین، وی در دیدار سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران اظهار کرد: مسجد در صدر اسلام بزرگ ترین مرکز فعالیت های سیاسی، فرهنگی و دینی بوده است.

آیت الله سبحانی درادامه به نقش ائمه جماعت در این عرصه اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده است هر مسجدی که امام جماعتش به مسجد علاقه مند باشد و در نزدیکی این مکان مقدس زندگی کند این مسجد آباد و تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه روحانی مسجد باید در ارتباط با دیگران توانا باشد و نحوه رفتار با گروه های مختلف سنی بویژه جوانان را بداند، افزود: اگر روحانی مسجد در برخورد با جوانان رفتاری نادرست داشته باشد موجب عدم جذب آنها به مسجد و محیط های مذهبی خواهد شد.

آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه البته وجود برنامه های فرهنگی غنی در این عرصه نقش بسزایی دارد، بیان کرد: مهمتر از برنامه های فرهنگی نقش محوری امام جماعت است، روحانی زمانی که برای مسجد وقت بگذارد و حتی در اردوهای زیارتی در کنار جوانان باشد و با آنها ارتباط صمیمی و دوستانه برقرار کند، به طور حتم این گروه از جوانان هیچگاه جذب ضد انقلاب نخواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه عالمی دینی باید همانند معصومین (ع) بر قلوب مردم نفوذ داشته و زندگی در حد متوسط جامعه داشته باشد، خاطرنشان کرد: از دیگر نکات مهم در فعالیت های مساجد توجه به فعالیت های قرآنی است که در این عرصه برنامه حفظ قرآن برای کودکان و نوجوانان بویژه سوره های کوتاه آن نقش بسزایی در انس افراد با این کتاب آسمانی خواهد داشت.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ˈجواد گلیˈ سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران گزارشی از برنامه های پیش روی این کانون ها در سال جاری ارائه کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید