برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است

  • دوشنبه, 26 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 1706 بار

محمد جواد ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است .

به گزارش صراط مبین، وزیر امور خارجه که برای پنجمین دور مذاکرات ایران و کشورهای ١+ ٥ صبح امروز به همراه تیم هسته ای و مشاوران عازم وین شد ، در مسیر رفت در حالی که خبرنگاران و عکاسان برای گرفتن تصویر به اتاق کار وی و تیم هسته ای در هواپیما رفتند در گپ و گفتی با خبرنگاران نکاتی را مطرح کرد.
ظریف که در حال مطالعه متنی در لپ تاپ بود ، گفت : مقاله خوبی را عده ای از علمای قم نوشته اند که مبنای فقهی فتوای مقام معظم رهبری به فتاوای شیخ طوسی و هزار سال پیش درباره حرمت استفاده از سلاح های سرد که در آن زمان وجود داشته باز می گردد.
ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است . البته قانون گذاری نیز می توان کرد و مبانی فقهی را می توان به مبانی قانونی تبدیل کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره آغاز نگارش متن توافق نهایی با اشاره به اینکه قطعا نگارش متن از امروز آغاز نخواهد شد ، بیان کرد: امروز پس از ناهار کاری بنده و خانم اشتون مذاکرات سه جانبه ایران ، آمریکا و خانم اشتون برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید