برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است

  • دوشنبه, 26 خرداد 1393 03:09

محمد جواد ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است .

به گزارش صراط مبین، وزیر امور خارجه که برای پنجمین دور مذاکرات ایران و کشورهای ١+ ٥ صبح امروز به همراه تیم هسته ای و مشاوران عازم وین شد ، در مسیر رفت در حالی که خبرنگاران و عکاسان برای گرفتن تصویر به اتاق کار وی و تیم هسته ای در هواپیما رفتند در گپ و گفتی با خبرنگاران نکاتی را مطرح کرد.
ظریف که در حال مطالعه متنی در لپ تاپ بود ، گفت : مقاله خوبی را عده ای از علمای قم نوشته اند که مبنای فقهی فتوای مقام معظم رهبری به فتاوای شیخ طوسی و هزار سال پیش درباره حرمت استفاده از سلاح های سرد که در آن زمان وجود داشته باز می گردد.
ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است . البته قانون گذاری نیز می توان کرد و مبانی فقهی را می توان به مبانی قانونی تبدیل کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره آغاز نگارش متن توافق نهایی با اشاره به اینکه قطعا نگارش متن از امروز آغاز نخواهد شد ، بیان کرد: امروز پس از ناهار کاری بنده و خانم اشتون مذاکرات سه جانبه ایران ، آمریکا و خانم اشتون برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رفع گرفتاری مردم
آیه شریفه  : لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ (سوره : آل عمران  ، آیه : 92)ترجمه : نيکی را در نخواهيد يافت تا آنگاه که از آنچه دوست می داريد انفاق کنيدروایت : الامام الرضا (ع) فی بیان اوصاف النبی (ص) : أَفْضَلُهُمْ عِنْدَهُ وَ أَعَمُّهُمْ نَصِيحَةً لِلْمُسْلِمِينَ وَ أَعْظَمُهُمْ عِنْدَهُ مَنْزِلَةً أَحْسَنُهُمْ مُوَاسَاةً وَ مُوَازَرَةً. (عیون اخبار الرضا ، ج1 ، ص 308)ترجمه : امام رضا (ع) در خصوص ویژگی های پیامبر(ص) فرمودند : برترین مسلمانان نزد پیامبر کسی بود که بیشتر از همه خیرخواه مسلمانان بود و محترم ترین مسلمانان نزد او کسی بود که بهتر از همه به کمک رسانی و مدد...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید