برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است

  • دوشنبه, 26 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 2059 بار

محمد جواد ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است .

به گزارش صراط مبین، وزیر امور خارجه که برای پنجمین دور مذاکرات ایران و کشورهای ١+ ٥ صبح امروز به همراه تیم هسته ای و مشاوران عازم وین شد ، در مسیر رفت در حالی که خبرنگاران و عکاسان برای گرفتن تصویر به اتاق کار وی و تیم هسته ای در هواپیما رفتند در گپ و گفتی با خبرنگاران نکاتی را مطرح کرد.
ظریف که در حال مطالعه متنی در لپ تاپ بود ، گفت : مقاله خوبی را عده ای از علمای قم نوشته اند که مبنای فقهی فتوای مقام معظم رهبری به فتاوای شیخ طوسی و هزار سال پیش درباره حرمت استفاده از سلاح های سرد که در آن زمان وجود داشته باز می گردد.
ظریف با اشاره به اینکه برای نزدیک کردن دیدگاه ها همواره راه حلی وجود دارد بیان کرد: برای ما فتوای مقام معظم رهبری عینی تر از هر چیزی است . البته قانون گذاری نیز می توان کرد و مبانی فقهی را می توان به مبانی قانونی تبدیل کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره آغاز نگارش متن توافق نهایی با اشاره به اینکه قطعا نگارش متن از امروز آغاز نخواهد شد ، بیان کرد: امروز پس از ناهار کاری بنده و خانم اشتون مذاکرات سه جانبه ایران ، آمریکا و خانم اشتون برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید