تکفیری ها آبروی مسلمانان را بردند

  • شنبه, 24 خرداد 1393 03:01
  • بازدید 1928 بار

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور افراطیون به دلیل پیرایه هایی است که بر دین اسلام وجود دارد گفت: تکفیرهایی که به جان اسلام افتاده اند آبروی مسلمانان را برده اند و آنها را به امور داخلی مشغول کرده اند.

به گزارش صراط مبین، علی لاریجانی در مراسم اختتامیه دهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت ادامه داد: بعثی ها و تکفیری ها باعث اتفاقات کنونی عراق هستند.

وی ادامه داد: زمانی که اتفاقات سوریه رخ داد بسیاری از کشورهای اطراف ما به ایران آمدند و درباره سوریه صحبت می کردند و می گفتند اگرسوریه موضوع دموکراسی را رعایت کند تکفیری ها دیگر در آنجا نخواهند بود اما اکنون می پرسم مگر عراق دموکراسی نداشت که تکفیری ها در آن دست به اقدامات کنونی می زنند.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: مسلم است که آمریکایی ها این کارها را کرده اند و کشورهایی که در اطراف ما هستند و مجلس درست و حسابی هم ندارند به فکر دموکراسی در عراق و سوریه افتاده اند .

وی تصریح کرد این نشان می دهد که موضوع تروریسم برای قدرت های بزرگ دستاویزی جهت تبلیغ شده است .

لاریجانی با اشاره به حضور قدرت های غربی در عراق و افغانستان ادامه داد: در کوران اتفاقات عراق و حمله آمریکا به این کشور سفیر سابق آمریکا با سران تروریست ها جلسه ای گذاشت و به آنها گفت ما حاضریم از شما حمایت کنیم به شرط اینکه سلاح های خود را به سمت ایران و شیعیان بگیرید .

لاریجانی با بیان اینکه غربی ها درباره مبارزه با تروریسم دروغ می گویند، گفت: یکی از دروغ های آنها درباره منافقین است، آنها هزاران نفر را کشتند اما اتحادیه اروپا و آمریکا آنها را از لیست تروریست ها خارج کردند و وقتی به آنها اعتراض کردیم می گویند سلاح ها یشان را بر زمین گذاشته اند اما در طی چند روز اخیر سرکرده آنها گفته است از داعش حمایت می کنیم .

رییس مجلس افزود: حوادث عراق نشان داد غربی ها دموکراسی را در سوریه بهانه کرده اند به همین دلیل با موضوع منافقین نیز برخورد دوگانه می کنند .

وی اظهار داشت: ما دلمان برای مسلمانانی که در گروه های تکفیری حضور دارند و کشته می شوند می سوزد زیرا هر چه که باشد مسلمانند و کشته شدن آنها از جمعیت مسلمانان کم می کند.

لاریجانی تصریح کرد: عقاید اسلامی آسمانی و بلند مرتبه است وعقاید تکفیری برای زمینی کردن حقایق اسلامی و الهی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرایط بین المللی در عصر حاضر بر سبک زندگی مردم تاثیر گذار شده است.

وی باورمندی را یکی از عوامل پس از ظهور مهدی(عج) دانست و گفت : برای پیروان اهل بیت(ع) بسیار اهمیت دارد که درون آرمان مهدویت را بشناسند و بدانند که چه مولفه های دقیقی وجود دارد تا به سوی آن حرکت کنند.

لاریجانی گفت: بیشترین مفهوم در آیات و روایات درباره فلسفه فرستادن پیامبر،عدالت بوده و درزمان ظهور هم عدالت از مهمترین مسائل خواهد بود.

رییس مجلس افزود: اهمیت عدالت در مکتب مهدوی کاملا مشخص است و در عین حال منزه کردن دین از پیرایه ها یکی دیگر از عوامل پس از ظهور خواهد بود. در قیام حضرت مهدی(عج) آراستگی دین پدید می آید و پیرایه ها از بین می رود .

وی به دیگر آرمان مهدویت اشاره کرد و گفت: تکامل اخلاقی و معنوی ،رشد عقلانی و معنوی از دیگر اتفاقاتی است که در زمان حضرت مهدی(عج) رخ می دهد.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: بلوغ عقلی و فرزانگی علمی در زمان حکومت مهدی(عج) برای همگان حاصل می شود و حرکت های بزرگی برای آبادانی جهان رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه رشد و امنیت جامعه دردوران ظهور رخ خواهد داد گفت: آنچه قابلیت ترقی در جامعه می شود ، فعلیت می یابد.

رییس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آیا ویژگی های ذکر شده در ذیل عدالت قرارمی گیرند یا جدا هستند ؟ گفت: در تفکرات متفکران غربی و شرقی عدالت الهی و تکوینی، یا فردی و بشریت و مشرب لیبرال ها به عنوان نظریه ای فلسفی که در آن عدالت وجود دارد دچار نقصانی است که متفکران غربی عدالت را در زمینه اقتصاد تعریف کردند.

وی انسان کامل را کسی دانست که تمام ارزش ها و استعدادهایش بالفعل شده و دیگر تک وجهی نیست و عدالت در حکومت مهدوی نوعی فعلیت استعدادها به طور متوازن تعریف شده است.

لاریجانی گفت: در حکومت لیبرالیسم برای رفتار و معنویت ارزشی قائل نیستند و حتی دربرابر دین هم عدالت را رعایت نمی کنند و اگر درباره عدالت کاری هم انجام دهند تبصره ای بر رفتارهای دیگر است.

وی ادامه داد: اگر امر به معروف و نهی از منکر را با تفکر لیبرال ها مقایسه کنیم آنها آن را دخالت در امور فردی اشخاص تعریف می کنند اما امر به معروف و نهی از منکر نیروی حیات بخش جامعه است .

لاریجانی اظهار داشت: باید در حوزه فردی جامعه هدفی داشته باشیم و سیستم های آموزشی و رسانه ها افراد را به سمت هدفی مشخص هدایت کنند و آن غفلت نکردن از مسائل مهم زندگی است زیرا باید زمینه رشد را به صورت متوازن هموار کنیم.

رییس مجلس ادامه داد: یکی از روش های پیشرفت جامعه می تواند آمایش سرزمین باشد یعنی زمینه های رشد را در کشور به صورت متوازن فراهم کنیم مثلا فردی که در گوشه کشور مشغول فعالیت است با کسی که در تهران کار می کند باید از زمینه های مساوی برای استفاده امکانات برخوردار باشد که متاسفانه از این موضوع غفلت شده است.

وی گفت: موضوع آمایش سرزمینی در برنامه های اول تا پنجم توسعه آمده است ولی در طی چندین سال اجرا نشده است که باید گفت حکومت در این زمینه غفلت کرده است.

 

**هدر رفتن اوقات فراغت

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر این که باید از هرز رفتن استعدادها و اوقات جلوگیری کرد، گفت: این به معنای نفی آزادی و تفریح نیست بلکه تفریح به معنای تحمل و استراحت برای حرکت بیشتر است.

لاریجانی با بیان اینکه «مصداق علم لا ینفع را باید در اینترنت دید»،افزود:بسیاری از سرگرمی های دنیای معاصر که برگرفته از دنیای مدرن است، هدفش هدر رفتن اوقات فراغت است که یکی از آنها اینترنت می باشد که بسیاری از زمان های افراد را هدر می دهد.

وی بر آزادی اندیشه و فکر سیاسی در جامعه تاکید کرد و افزود: فکر باید باعث تکامل جامعه شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسللامی اظهار کرد:حد آزادی این است که مزاحم نباشد و استعدادها و امور انسان را مخدوش نکند.

رییس مجلس شورای اسلامی به موضوع حجاب و این که چرا باید مورد توجه جامعه باشد، اشاره و اظهار کرد: اگر مردم با آرامش در جامعه زندگی کنند، این امر باعث رشد آنان می شود و اگر از آنان غفلت شود باعث عقب ماندگی می شود.

 

**عوام فریبی امریکا

وی با بیان این که مساله فلسطین نیز به یک نوع سرگرمی برای آمریکایی ها تبدیل شده است، اظهار کرد: آنها به دنبال نوعی عوام فریبی در این زمینه هستند.

رییس مجلس با تاکید بر این که ایران در برابر ظلم به مردم فلسطین، عراق و افغانستان ایستاده و این ایستادگی روی آرمان ها نتیجه بخش بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران مثل دیگران در این قضایا تماشاگر نبود و در قضیه سوریه می خواستند کشوری که در برابر رژیم صهونیستی مقاومت کند را از بین ببرند.

وی با تاکید براینکه تماشاگر بودن برخی کشورها در برابر اتفاقات منطقه عدم مسوولیت پذیری این کشورها را نشان می دهد، گفت : از ما هم می خواستند که کاری نکنیم و دربرابر حوادث سوریه فقط تماشاگر باشیم.

لاریجانی همچنین مردمسالاری را در آموزه های مهدویت دانست و خاطر نشان کرد: مردمسالاری چیزی نیست که از غرب گرفته باشیم بلکه روشی است که براساس آموزه های مهدویت آن را آموخته ایم و برای اینکه بخواهیم در حوزه افکار رشد کنیم باید مردمسالاری همیشه در کشور وجود داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید