امید به ظهور منجی، جامعه توحیدی را به‌وجود می‌آورد

  • چهارشنبه, 21 خرداد 1393 03:04
  • بازدید 1683 بار

امید به ظهور منجی بشریت در جامعه کار و تلاش را افزایش می‌دهد و روح توحیدی را در جامعه زنده نگه می‌دارد و جامعه توحیدی را به‌‌وجود می‌آورد.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، منتخب مردم بیرجند، درمیان، خوسف در مجلس با اشاره به اینکه اعتقاد به مهدویت و منجی ‌میان تمام ادیان وجود دارد، اظهار کرد: اعتقاد به مهدویت لازمه جامعه توحیدی است.
اعتقاد به منجی تنها منحصر به اسلام و تشیع نیست
وی با بیان اینکه اعتقاد به منجی تنها منحصر به اسلام و تشیع نیست، گفت: مذاهب مختلفی چون بودا، هند، زردتشت، یهود و... معتقدند که در آینده جهان فرد صالحی ظهور می‌کند و جهت برپایی عدل، از بین بردن ستم و نجات بشر قدم برمی‌دارد.
منتخب مردم ‌در مجلس با اشاره به اینکه اعتقاد به منجی امید را در جامعه زنده نگه می‌دارد، عنوان کرد: بر اساس این اعتقاد انسان‌ها همیشه منتظرند، انتظاری که همراه با امید، نشاط و سرزندگی است.
عبادی افزود: امید به ظهور منجی بشریت در جامعه کار و تلاش را افزایش می‌دهد و روح توحیدی را در جامعه زنده و آن را به‌سمت جامعه توحیدی هدایت می‌کند.
وی ادامه داد: جامعه قائل به مهدویت، تدبیرکننده امور عالم را خدواند می‌داند و معتقد است که ولی خدا به اذن پرودگار ظهور می‌کند و این جهان بدون حساب و کتاب نیست برخلاف کسانی‌که اعتقاد به توحید ندارند و عالم را ‌بدون حساب و کتاب می‌دانند.
اعتقاد به مهدویت لازمه جامعه توحیدی است
منتخب مردم در مجلس با اشاره به اینکه ولی فقیه نائب امام زمان(عج) است، اظهار کرد: جایگاه ولایت فقیه با مهدویت پیوند خورده و موجب تقویت این جایگاه می‌شود؛ چراکه ولایت فقیه در راستای گسترش مبانی مهدویت تلاش می‌کند و زمینه‌ساز ظهور است.
عبادی اظهار کرد: باور برخی از افراد که می‌گویند باید ظلم و فساد در جامعه زیاد ‌تا ظهور قائم نزدیک شود، مخالف دستورات قرآن و سیره اهل بیت‌(ع) است و در برخورد با این باورها باید قرآن را محور قرار دهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید