امید به ظهور منجی، جامعه توحیدی را به‌وجود می‌آورد

  • چهارشنبه, 21 خرداد 1393 03:04
  • بازدید 1910 بار

امید به ظهور منجی بشریت در جامعه کار و تلاش را افزایش می‌دهد و روح توحیدی را در جامعه زنده نگه می‌دارد و جامعه توحیدی را به‌‌وجود می‌آورد.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، منتخب مردم بیرجند، درمیان، خوسف در مجلس با اشاره به اینکه اعتقاد به مهدویت و منجی ‌میان تمام ادیان وجود دارد، اظهار کرد: اعتقاد به مهدویت لازمه جامعه توحیدی است.
اعتقاد به منجی تنها منحصر به اسلام و تشیع نیست
وی با بیان اینکه اعتقاد به منجی تنها منحصر به اسلام و تشیع نیست، گفت: مذاهب مختلفی چون بودا، هند، زردتشت، یهود و... معتقدند که در آینده جهان فرد صالحی ظهور می‌کند و جهت برپایی عدل، از بین بردن ستم و نجات بشر قدم برمی‌دارد.
منتخب مردم ‌در مجلس با اشاره به اینکه اعتقاد به منجی امید را در جامعه زنده نگه می‌دارد، عنوان کرد: بر اساس این اعتقاد انسان‌ها همیشه منتظرند، انتظاری که همراه با امید، نشاط و سرزندگی است.
عبادی افزود: امید به ظهور منجی بشریت در جامعه کار و تلاش را افزایش می‌دهد و روح توحیدی را در جامعه زنده و آن را به‌سمت جامعه توحیدی هدایت می‌کند.
وی ادامه داد: جامعه قائل به مهدویت، تدبیرکننده امور عالم را خدواند می‌داند و معتقد است که ولی خدا به اذن پرودگار ظهور می‌کند و این جهان بدون حساب و کتاب نیست برخلاف کسانی‌که اعتقاد به توحید ندارند و عالم را ‌بدون حساب و کتاب می‌دانند.
اعتقاد به مهدویت لازمه جامعه توحیدی است
منتخب مردم در مجلس با اشاره به اینکه ولی فقیه نائب امام زمان(عج) است، اظهار کرد: جایگاه ولایت فقیه با مهدویت پیوند خورده و موجب تقویت این جایگاه می‌شود؛ چراکه ولایت فقیه در راستای گسترش مبانی مهدویت تلاش می‌کند و زمینه‌ساز ظهور است.
عبادی اظهار کرد: باور برخی از افراد که می‌گویند باید ظلم و فساد در جامعه زیاد ‌تا ظهور قائم نزدیک شود، مخالف دستورات قرآن و سیره اهل بیت‌(ع) است و در برخورد با این باورها باید قرآن را محور قرار دهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید