دشمن می خواهد رابطه دینی مردم با نظام را قطع کند

  • جمعه, 16 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 1854 بار

امام جمعه مشهد گفت: دشمن در صدد این است که رابطه دینی مردم با نظام را قطع کند و برای دستیابی به این هدف انواع دسیسه ها و توطئه ها را اجرا می کند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله ˈسید احمد علم الهدیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: طرح اصطلاح ˈهدایت اجباریˈ توطئه اخیر و فتنه گری دشمن برای قطع رابطه دینی مردم با نظام است که این اصطلاح را دشمن به دهان برخی انداخت که متاسفانه برخی از خودیها نیز بدان پرداخته اند.

وی گفت: این افراد معتقدند که در خطبه های نماز جمعه و فعالیتهای فرهنگی با دین مردم چکار دارید و اسم این را هدایت اجباری گذاشته اند و می گویند در کجای قرآن هدایت اجباری آورده شده که شما می خواهید مردم را به زور هدایت کنید.

وی با طرح این پرسش که ˈآیا ما می خواهیم دینداری مردم را به اجبار درست کنیمˈ به تشریح سه وجه دین پرداخت و افزود: جنبه آسمانی همان وحی و قرآن یکی از وجوه دین است که هیچکس حق دخالت در آن را ندارد و وجه فکری دین که در دل و مغز و باور مردم است دیگر وجوه دین را شامل می شود که کسی حق دخالت در باورمندی مردم را نیز ندارد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: ما با وجه سوم دین که همان وجوه عینی و خارجی دین است کار داریم، وجوه عینی شامل حاکمیت ارزشهای دینی در جامعه و توجه به حلال و حرام است که حضرت امام حسین، ائمه معصومین(ع) و همه شهدای اسلام برای آن قیام کردند و شمشیر زدند و ما نیز برای حفظ آن تا پای جان ایستاده ایم.

آیت الله علم الهدی گفت: زن بی حجاب با بی حجابی دو کار می کند که یک بخش آن مربوط به ایمان و عقیده خودش است که به ما ربطی ندارد زیرا هدایت اجباری نیست.

وی ادامه داد: اما بخش دیگر این است که با بی حجابی خود ناهنجاری اجتماعی و تضعیف ارزشهای دینی را موجب می شود و وظیفه هر مسلمان است که از وجوه عینی دین پاسداری و حفاظت کند.

امام جمعه مشهد افزود: اگر ارزشهای دینی تضعیف شود مردم در فکر خود نیز دین نخواهند داشت و این سووال پیش می آید که چرا انقلاب کردیم و چرا نظام اسلامی تشکیل شد.

آیت الله علم الهدی گفت: امروز اگر انقلاب ما بعد از 35 سال در دنیا قویتر از روز اول قلمداد می شود و رحلت بنیانگذار این انقلاب بعد از گذشت 25 سال گرامی داشته می شود عامل آن دین است زیرا مردم دین خود را در انقلاب دیده و این انقلاب را حافظ دینشان دیدند.

امام جمعه مشهد در ادامه خطبه ها گرامیداشت شعائر نیمه شعبان را یکی از برنامه های تقویت وجوه عینی دین از سوی مردم عنوان و بیان کرد: برگزاری جشنها، احساسات و هیجانهای شما در نیمه شعبان ثابت می کند که دین صاحب دارد.

آیت الله علم الهدی همچنین با انتقاد از برخی از نوشته های منتسب به وی در خصوص کاهش نرخ بلیت اتوبوس و چراغانیهای ایام نیمه شعبان افزود: متاسفانه برخی از متحجرین رذل سخنان بنده را به اشتباه انعکاس داده اند که چراغانی ایام شعبان لازم نیست و به جای چراغانی هزینه بلیت اتوبوس را کم کنید.

وی گفت: عرض بنده این بود که مطابق سنتهای گذشته مردم در ایام نیمه شعبان با هزینه خودشان چراغانی و آذین بندی می کردند و لازم نیست شهرداریها در این زمینه فعال باشند تا بلیت اتوبوس گران شود.

امام جمعه مشهد خطاب به مسوولان اظهارداشت: شما می توانید از خرجهای دیگر بزنید و در ایام نیمه شعبان به عشق امام زمان(عج) به مردم مژده دهید که 150 تومان افزایش کرایه اتوبوس اعمال نمی شود.

آیت الله علم الهدی همچنین برای بهبودی آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان دعا کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید