امام راحل بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود

  • جمعه, 16 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 1815 بار

مسوول حوزه علمیه و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: امام خمینی(ره) بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود و دیدگاه ایشان مبنی بر اینکه همه با هم برادر و برابرند جوهره فکری نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، مولوی ˈعبدالحمید اسماعیل زهیˈ در جمع نمازگزاران امروز جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد افزود: امام خمینی(ره) با دیدگاههای بلندی که داشتند همواره در اذهان ملت بزرگ ایران و آزاداندیشان جهان زنده می ماند.
وی گفت: امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی در کل دنیا سهم بزرگی داشت و خداوند چنان قدرتی به وجود ایشان بخشید که نه تنها ایران اسلامی بلکه سایر شیعیان و اهل سنت را بر علیه دنیای ظلم به خروش آورد.
او با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد مردم بتوانند بر سرنوشت خود و تصمیمات بزرگ برای کشور تاثیرگذار باشند افزود: پایه گذاری جمهوری اسلامی و قدرت یافتن مستضعفین و مسلمانان به دست مبارک امام خمینی(ره) با جانشینی رهبر معظم انقلاب استمرار یافت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دوری از فساد
قرآن : ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ   (سوره روم ، آیه 41)ترجمه: فساد و پریشانی به کرده بد خود مردم در همه برّ و بحر زمین پدید آمد تا خدا هم کیفر بعضی اعمالشان را به آنها بچشاند، باشد که (از گنه پشیمان شده و به درگاه خدا) باز گردند.حدیث: امام صادق(ع) : سياتي علي النّاس زمان لا ينال الملك فيه الّا بالقتل و التّجبّر و لا الغني الّا بالغصب و البخل و لا المحبّه الّا باستخراج الدّين و اتباع الهوي؛... (اصول کافی ، ج2 - ص 91)ترجمه: به زودي زماني فرا مي رسد كه در آن به سلطنت رسيدن ممكن نيست، مگر با ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید