امام راحل بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود

  • جمعه, 16 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 1597 بار

مسوول حوزه علمیه و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: امام خمینی(ره) بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود و دیدگاه ایشان مبنی بر اینکه همه با هم برادر و برابرند جوهره فکری نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، مولوی ˈعبدالحمید اسماعیل زهیˈ در جمع نمازگزاران امروز جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد افزود: امام خمینی(ره) با دیدگاههای بلندی که داشتند همواره در اذهان ملت بزرگ ایران و آزاداندیشان جهان زنده می ماند.
وی گفت: امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی در کل دنیا سهم بزرگی داشت و خداوند چنان قدرتی به وجود ایشان بخشید که نه تنها ایران اسلامی بلکه سایر شیعیان و اهل سنت را بر علیه دنیای ظلم به خروش آورد.
او با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد مردم بتوانند بر سرنوشت خود و تصمیمات بزرگ برای کشور تاثیرگذار باشند افزود: پایه گذاری جمهوری اسلامی و قدرت یافتن مستضعفین و مسلمانان به دست مبارک امام خمینی(ره) با جانشینی رهبر معظم انقلاب استمرار یافت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید