امام راحل بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود

  • جمعه, 16 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 1715 بار

مسوول حوزه علمیه و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: امام خمینی(ره) بین شیعه و سنی تفاوتی قائل نبود و دیدگاه ایشان مبنی بر اینکه همه با هم برادر و برابرند جوهره فکری نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، مولوی ˈعبدالحمید اسماعیل زهیˈ در جمع نمازگزاران امروز جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد افزود: امام خمینی(ره) با دیدگاههای بلندی که داشتند همواره در اذهان ملت بزرگ ایران و آزاداندیشان جهان زنده می ماند.
وی گفت: امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی در کل دنیا سهم بزرگی داشت و خداوند چنان قدرتی به وجود ایشان بخشید که نه تنها ایران اسلامی بلکه سایر شیعیان و اهل سنت را بر علیه دنیای ظلم به خروش آورد.
او با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد مردم بتوانند بر سرنوشت خود و تصمیمات بزرگ برای کشور تاثیرگذار باشند افزود: پایه گذاری جمهوری اسلامی و قدرت یافتن مستضعفین و مسلمانان به دست مبارک امام خمینی(ره) با جانشینی رهبر معظم انقلاب استمرار یافت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید