امام خمینی (ره) احیاکننده جایگاه خاص بانوان در جامعه بود

  • سه شنبه, 13 خرداد 1393 03:02
  • بازدید 1831 بار

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: امام خمینی (ره) احیا کننده جایگاه خاص بانوان در جامعه ایران بود که باید قدردان این نقش ارزنده امام راحل باشیم.

به گزارش صراط مبین، فهیمه فرهمندپور در جمع نخبگان زن آذربایجان غربی افزود: اگر امام خمینی (ره) اهتمام خود را در راستای بهبود جایگاه زن در جامعه بکار نمی گرفتند، زنان به این جایگاه و کرامتی که در حال حاضر در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند، نمی رسیدند.

وی اضافه کرد: بیشترین بهره مندی از برکات انقلاب اسلامی را جامعه زنان به دست آورده اند و پیشرفت های مختلف بانوان در عرصه های مختلف نشان دهنده این امر است.

وی با اشاره به توجه ویژه مدیران به ارائه گزارش به جای نگرش تاثیرگذارانه به فعالیت ها اظهار کرد: در فعالیت های فرهنگی نباید دغدغه اثربخشی را با لذت گزارش دهی عوض کنیم بلکه چشم انداز مدیران باید به نتیجه و اثرگذاری طرح ها و اقدامات انجام شده باشد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده ادامه داد: نباید افق نگاه دختر ایرانی، به تغییر چهره و پوشیدن لباس های متضاد با فرهنگ اسلامی باشد چرا که دشمنان با ترویج فرهنگ منحط خود می خواهند اصالت و هویت اسلامی و ایرانی زنان کشور را تحت تاثیر خود قرار دهند.

فرهمندپور، بانوان را سرمایه عظیم تمامی جوامع خواند و گفت: این سرمایه عظیم در بسیاری از کشورها به ابزاری برای مطامع افراد تبدیل شده ولی ما باید با بهره گیری از فرهنگ ناب اسلامی ظرفیت های بانوان را بیش از پیش در راستای ارتقای جایگاه آنها بکار گیریم.

وی نقش مادری را مهمترین نقش زنان در جامعه عنوان کرد و افزود: مادران با تربیت فرزندان خود، مسوولیت پذیری را به دختران و فرزندان آموزش می دهند که این کارکرد بسیار قابل توجه و تاثیرگذار است.

در این جلسه تعدادی از نخبگان زن آذربایجان غربی به بیان دغدغه های خود در حوزه های مختلف پرداختند.

49.6 درصد جمعیت ایران را بانوان تشکیل می دهند که پس از انقلاب نقش آنها در کشور بسیار پررنگ تر شده به طوری که در حال حاضر در کنکور سراسری دختران دو برابر پسران شرکت می کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

همیاری و مددرسانی در نظام اسلامی
قرآن : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَ ... (سوره نحل ، آیه 90)ترجمه: در حقيقت ‏خدا به دادگرى و نيكوكارى و بخشش فرمان مى‏دهد و ...حدیث: رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: المؤمنون اخوة یقضی بعضهم حوائج بعض فبقضاء بعضهم حوائج بعض یقضی الله حوائجهم یوم القیامة (مستدرک الوسائل، ج 2، ص 406 )ترجمه: اشخاص با ایمان برادرند و حوایج یکدیگر را برمی آورند . پس به برآوردن حوایج یکدیگر، خداوند حوایج آنان را در روز قیامت برآورده می کند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید