علاقه و توجه آیت الله خامنه ای نسبت به قرآن عامل پیشرفت قراء ایرانی است

  • دوشنبه, 12 خرداد 1393 03:03
  • بازدید 1895 بار

استاد محمد عبد الوهاب الطنطاوی خضر، داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران از کشور مصر، پیرامون سطح داوری این دوره از مسابقات و تفاوت آن نسبت به دوره های گذشته و یا مسابقات بین المللی کشورهای دیگر گفت: هیئت داوران سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از بهترین ها هستند و خروجی آن دقت بالایی که در داوری دارند می باشد.

به گزارش صراط مبین، داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از کشور مصر با اشاره به سطح بالای قراء و حفاظ ایرانی اظهار داشت: قاریان ایرانی از تنوع صوت و طنین بسیار خوبی برخوردار هستند و این ویژگی باعث شده در دنیا و دیگر کشورهای اسلامی مطرح باشند و این نشان می دهد ایران در بحث قرائت جای خود را در دنیا پیدا کرده است.
استاد طنطاوی یکی از دلایل اصلی پیشرفت قراء ایرانی را علاقه و توجه آیت الله خامنه ای رهبر ایران نسبت به قرآن و داشتن زندگی قرآنی دانست و گفت: آیت الله خامنه ای خود اهل قرآن و قرآن دوست هستند و این خود باعث شده مردم کشور ایران نیز با توجه به این مهم و به تاکیدات معظم له در خصوص قران در کشورشان جامه عمل بپوشانند. آیت الله خامنه ای علاقه بسیاری به قراء و حفاظ دارند و من از مخافل قرانی که در حضور ایشان تشکیل می شود همواره نهایت لذت را می برم.
داور وقف و ابتدا سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از کشور مصر با اشاره به اینکه از سال 2001 تا کنون بیش از شش مرتبه به این برای قرائت در محافل و داوری مسابقات قران سفر کرده است گفت: خاطرات خوبی از سفر هایم به ایران دارم چرا که مردم این کشور بسیار مهمان نواز و اهل قرآن هستند. مردم ایران علاقه بسیاری به استماع قران دارند و این در میان قاریان مصری زبانزد است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید