مهمترین پیام امام خمینی (ره) اتحاد بود

  • دوشنبه, 12 خرداد 1393 03:03
  • بازدید 2087 بار

یک رهبر شیعیان هنداز مسلمانان خواست تا با پیروی از آموزه ها و اندیشه های امام خمینی (ره) توطئه های صهیونیست ها و امپریالست علیه دنیای اسلام را شکست دهند.

به گزارش صراط مبین، مولانا سیدجلال حیدر نقوی رییس جامعه شهید مطهری در هندوستان خاطرنشان کرد:بنیانگذار انقلاب اسلامی میراثی برای تعالی دنیای اسلام بجا گذاشته اند که باید از آن پیروی کرد.
وی ضمن تاکید بر اهمیت توجه به میراث امام خمینی (ره) گفت: اتحاد مسلمانان در راس اندیشه های امام خمینی (ره) است و همواره ایشان از مسلمانان جهان می خواستند که اختلاف های کوچک خود را نادیده بگیرند و اتحادشان را تقویت کنند.
دبیر مشترک مجلس علمای هند با اشاره به بحران هایی که در برخی کشورهای اسلامی بدلیل تفرقه بروز کرده، گفت: این امر نه تنها به ضعیف شدن ملت های مسلمان می انجامد بلکه می تواند روند پیشرفت کشورهای اسلامی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: همه کشورهای مسلمان باید برای شکست توطئه هایی که از صهیونیسم سرچشمه می گیرد با هم متحد شوند و این اتحاد بدون پیروی از میراث ارزشمند رهبر الهام بخش قرن حاصل نمی شود.
مولانا سیدجلال حیدر نقوی گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری نمونه است که با وجود همه مخالفت ها و جبهه های معاند سرپا و شکوفاست. این شکوفایی نتیجه پیروی از اندیشه های رهبری بزرگ است.
وی ضمن ابراز احترام به روح بزرگوار امام راحل در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال ایشان اظهار داشت: تعالی ملت های مسلمان پیروی از راهی است که امام خمینی(ره) طی سالها مبارزه نشان داده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید