مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی ریشه در اندیشه و راه امام خمینی (ره)دارد

  • یکشنبه, 11 خرداد 1393 03:04
  • بازدید 1816 بار

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی ریشه در اندیشه و راه امام خمینی (ره) دارد.

به گزارش صراط مبین، سردار سرتیپ پاسدار«حسین دهقان»در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و پاسداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال جانسوز آن حضرت، افزود: تأکیدات حضرت امام راحل عظیم الشأن بر استقلال واقعی، خودباوری و خودکفایی درعرصه گوناگون با بهره برداری از استعداد و توان داخلی و قطع زنجیرهای وابستگی از جلوه های بارز اندیشه و راه امام است.
وی افزود: دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی و پیروزی های درخشان بخصوص در برهه دفاع مقدس، فتوحات بزرگی همچون شکست حصر آبادان، فتح خرمشهر و عبور از گذرگاه های خطرناک سیاسی، امنیتی، اقتصادی جز با عزم ملی، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی امکان پذیر نبود.
وزیر دفاع تصریح کرد: نامگذاری سال 1393به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، نشانگر آن است که برای تداوم انقلاب اسلامی و پاسداری و حراست از خون شهیدان و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی نیازمند تمسک به اندیشه و راه امام خمینی هستیم.
سردار دهقان با اشاره به صفات و ویژگی های برجسته حضرت امام خمینی (ره) گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و هنرمندانه ابعاد زندگی و شخصیت حضرت امام (ره) را به این نسل و نسلهای آینده منتقل کرد.
وی اظهار داشت: امام (ره) مصلحی بزرگ و رهبر حکیمی بود که نه در شعار، بلکه در عمل معرف و احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) و ارزش های برخاسته از مکتب حسینی بود.
وزیر دفاع گفت: امروز از ملت ایران با عزت، افتخار و بزرگی، از نیروهای مسلح پرافتخار بعنوان ضامن امنیت و مظهر اقتدار ملی و از صنایع پیشرفته و بومی دفاعی ایران با وجود تحریم 35 ساله بعنوان الگوی موفق مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی یاد می شود، این همه مرهون تفکر و اندیشه والا و پویایی است که امام راحل عظیم الشأن بنیان گذاشت و مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) آن را به شایستگی تداوم و تعمیق بخشید.
سردار دهقان تأکید کرد: راه تعالی و پیشرفت و رسیدن به قله های عزت و سرافرازی ایران اسلامی و عبور از گذرگاههای سخت و موانع دشواری که امروز پیش روی ملت ما است، با عمل به وصیت نامه الهی، سیاسی حضرت امام (ره) و تبعیت از وصی و جانشین شایسته ایشان مقام معظم رهبری مدظله العالی میسر است.
وزیر دفاع با قرائت بخشی از وصیت نامه حضرت امام (ره) که نوشته اند، «وصیت من به همه آن است که به یاد خدای متعال به سوی خودشناسی و خودکفایی و استقلال، با همه ابعادش به پیش، و بی تردید دست خدا با شماست، اگر شما در خدمت او باشید و برای ترقی و تعالی کشور اسلامی به روح تعاون ادامه دهید»، گفت: حضرت امام در این فراز زیبا و پرمعنا، خودشناسی و خودکفایی و وحدت، انسجام و تعاون ملت ایران را موجب نزول رحمت الهی و تعالی و ترقی ایران اسلامی بیان داشته اند و ما معتقدیم وزارت دفاع با تکیه بر این اصول و عمل به وصایای حکیمانه حضرت امام (ره) است که می تواند رضایت خداوند متعال، شادی روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره)، خشنودی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و سربلندی و اقتدار ایران اسلامی را فراهم کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید