ثمره پیگیری راه امام خمینی صلابت ملت ایران بود/ولایت فقیه مانع فریبکاری و فساد است

  • پنج شنبه, 08 خرداد 1393 03:07
  • بازدید 1954 بار

علی لاریجانی با تأکید بر خستگی‌ناپذیری ملت ایران در پیگیری راه امام گفت: ثمرات این پیگیری به صلابت ایران منجر شد و ملت با اخم‌های دشمنان دست از راه خود نمی‌کشد.

به گزارش صراط مبین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه 8 خردادماه در مراسم اختتامیه کنگره بزرگداشت آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی (پدر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران) در سخنانی با تأکید بر اینکه ما باید قدر امام راحل را بدانیم گفت: امام (ره) عنصری بی‌بدیل برای ما بود و فکری بلند برای ایران و همه مسلمانان داشت و نظامی ایجاد کرد که پایه‌هایش بر مردم‌سالاری استوار باشد.
وی ادامه داد: امام هرگونه مظاهر دیکتاتوری را از میان برد و قانون اساسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران تدوین شد نگذاشت که قدرت در دست یک قوه باقی بماند تا کسی نتواند دیکتاتوری ایجاد کند.
لاریجانی وجود ولایت فقیه در رأس قدرت در نظام جمهوری اسلامی را مانع فریبکاری و فساد خواند و گفت: به عنوان مثال در زمان بنی‌صدر که او توانست با اغوا و زبان گرم رأی مردم را جذب کند به همان سمتی رفت که رضاشاه می‌رفت و اصل هدف‌گیری او شهید بهشتی و روحانیت و پس از آن نیز خود امام بود زیرا که می‌دانست تا اینها هستند نخواهند گذاشت دیکتاتوری حاکم شود و این ولایت فقیه بود که نگذاشت این تفرعن بر کشور حاکم شود.
وی هدیه امام به مردم را تصمیم‌گیری خود برای حکومت‌شان عنوان کرد و گفت:‌ امام فکر نوینی در دنیا مطرح کرد و آن نه شرقی و نه غربی بود. هرچند که اوایل انقلاب که یک جو چپ‌زدگی مطرح بود خیلی از روشنفکران به تز امام می‌خندیدند اما امام با این تز ایستاد چرا که یک فکر توحیدی داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید