جامعه دانشگاهی و اطاعت از فرامین ولی امر مسلمین

  • چهارشنبه, 07 خرداد 1393 03:08
  • بازدید 1724 بار

تشکل ها و کانون های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با انتقاد از برخی از سخنان مطرح شده در کشور، تبعیت جامعه ازجمله دانشگاه ها از سخنان رهبر معظم انقلاب را واجب دانستند.

به گزارش صراط مبین، تشکل ها و کانون های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، امروز(7 خرداد) در بیانیه ای ضمن انتقاد از برخی از سخنان مطرح شده در کشور، تبعیت جامعه، بخصوص دانشگاه ها از سخنان امام خامنه ای (مدضله العالی) رهبر معظم انقلاب را واجب دانستند.در این بیانیه آمده است: «دانشگاه مبدا انسان سازی می باشد و به گفته حضرت امام خمینی (ره) اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت نیز اصلاح خواهد شد.
نامگذاری پیاپی چند سال به صورت نام های با گرایشات اقتصادی توسط امام خامنه ای (مد ظله العالی) در کنار دغدغه های سیاسی بسیار موجود، خود موید اراده و انگیزه آن امام در فراهم سازی شرایط مناسب معیشت و سلامت عموم مردم سرزمینمان دارد، همچنین بیان دغدغه های رهبری عزیز در حوزه فرهنگ کشور با طرح مسائلی همچون این که فرهنگ، حاشیه و ذیل اقتصاد و سیاست نیست بلکه اقتصاد و سیاست حاشیه و ذیل فرهنگ هستند نشان از نگاه و درک عمیق ایشان از فرهنگ به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی دارد.
پس از مدت ها تلاش مسولین محترم مرتبط در تهیه و آماده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و ابلاغ آن توسط رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی و مطالبه امام امت در باب مظلومیت زدایی در حوزه فرهنگ و تبعیت از فرهنگ غیر وابستهی به بیگانگان و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و سپس نامگذاری سال 1393 توسط شخص ایشان با نام " اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی " بر خود واجب می دانیم که این حرکت و فریضه را با عزمی ملی و مدیریتی جهادی پیگری نماییم.
هر ملتی که سعادت و عزت خود را می خواهد، باید خود را قوی کند، افزایش قدرت سخت افزاری و نرم افزاری یک ملت، در گرو داشتن یک راهبرد مشخص و معین می باشد، ملت و سرزمین ما به تاسی از ولایت امیرالمومنین (ع) دارای زعیمی شیعه و امین و عزیز به نام ولی فقیه می باشد، امام خامنه ای (مد ظله العالی) به درستی و با کیاست و درایت راهبرد پیش روی ملت ایران را ترسیم نموده اند و ما، شما و همه موظف به اطاعت اوامر ایشان هستیم.
آن چه که مایه نگرانی قشر دانشگاهی می باشد بیان سخنانی مانند این که تقسیم هنرمندان ارزشی و غیرارزشی بی معناست می باشد، بی شک نبود انگیزه ای قوی و کافی برای اجرای فرامین اقتصاد مقاومتی در مجموعه دولت محترم نیز باعث افزون شدن نگرانی های قشر فرهیخته و انقلابی دانشگاهی شده است.
بدیهی است که مجموعه های دانشگاهی کشور در این بین حایز نقشی مهم و اساسی می باشند. وظیفه مدیریت و بدنه یک دانشگاه در تحقق شعارهای اقتصادی و فرهنگی و سایر منویات رهبری عزیز بسیار حیاتی می باشد.بدین جهت ما جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با توجه به عنایت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، به عنوان مطالبه گر و پیگیر وضعیت اجرای اقتصاد مقاومتی و دغدغه های فرهنگی، بر خود و مجموعه دانشگاهی کشور اجرای دستورات و فرامین مرتبط با اقتصاد مقاومتی و فرهنگ همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی را واجب می دانیم.بدون شک بدنه دانشگاهی به عنوان قشری فعال، با نشاط ، وظیفه شناس ، با نگاهی تیز و دقیق و با حساسیت خاص مجری و پیگیر مطالبات آن رهبر عزیز در حوزه های یاد شده هستند.
بدون شک اجرای اوامر یاد شده خود زمینه ای برای شکوفایی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی در سرتاسر دنیا می باشد و به خودی خود بستری مناسب برای افزایش رشد و آگاهی عموم مردم و در نتیجه ظهور امام منتظر می باشد، به امید آن روز «اِن تَنصُرُوا ا... یَنصُرکُم».

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید