اجداد بزرگوار امام خمینی(ره) نقش مهمی در هدایت مردم داشتند

  • سه شنبه, 06 خرداد 1393 03:09
  • بازدید 2087 بار

آیت ا... لطف ا... صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: اجداد بزرگوار امام خمینی(ره) انسان هایی عالم، مجاهد و مورد اعتماد مردم بودند و نقش مهمی در هدایت مردم داشتند.

به گزارش صراط مبین، وی در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی ˈچشمه آفتابˈ افزود: باید این شخصیت های بزرگ را به مردم معرفی کرد و همه باید قدردان آنان باشیم.
وی ادامه داد: معرّفی سوابق بیت حضرت امام و بویژه پدر بزرگوار ایشان از اقدامات لازمی بود که باید انجام می گرفت، امیدوارم بتوانید به نحو احسن این کار را انجام دهید.
آیت ا... صافی گلپایگانی همچنین با اشاره به اهمّیت شناساندن بزرگان دین به مردم، گفت: بزرگداشت علما و بزرگان باعث می شود که مردم سوابق خوب خود را بدانند و از سیره آنان ، برای زندگی خود الگوبرداری کنند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه خوب مردم خمین در دینداری افزود: مردم شریف خمین از ابتدا اهل دین و مجاهدت بودند؛ و همیشه در برابر منکرات ایستادگی می کردند؛ اکنون آنان ، ملتزم به دین و عامل به وظیفه امر به معروف و نهی از منکرند.
وی همچنین با تقدیر از دست اندرکاران تدوین 11 جلد کتاب اسناد و نوشته های تاریخی درباره والد معظم امام خمینی (ره)گفت: زحمتی که در تدوین کتب کشیده اید بسیار قابل تقدیر است و ان شاء ا... این نوشته ها باعث آشنایی هر چه بیشتر مردم با علما و بزرگان شود.
امام جمعه خمین نیز در این دیدار ، گزارشی از روند اجرایی این ستاد ارایه و برنامه های دو روز این کنگره بین المللی را تشریح کرد.
کنگره بین المللی چشمه آفتاب در بزرگداشت پدر امام خمینی ( آیت ا... سیدمصطفی موسوی خمینی) ، هفتم و هشتم خرداد در بیت تاریخی امام راحل (ره) در خمین برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید