فصل الخطاب تمام حکومت های دنیا حکومت مردمسالاری دینی است

  • دوشنبه, 05 خرداد 1393 03:00
  • بازدید 1837 بار

دبیرکل جمعیت فداییان اسلام گفت: حکومت برپایه مردمسالاری دینی حکومتی است که حتی رهبری آن با رای مردم انتخاب شده و این نوع حکومت فصل الخطاب همه حکومت ها است.

به گزارش صراط مبین، محمد مهدی عبدخدایی روز دوشنبه درگردهمایی اصناف و بازاریان در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران اظهار کرد: حکومت بر پایه مردمسالاری دینی حکومتی است که اندیشمند بزرگ جهان اسلام حضرت امام خمینی(ره) آنرا پایه گذاری کرد، حکومتی که حتی رهبر آن نیز با رای مردم انتخاب می شود .

وی با بیان این مطلب که اعضای مجلس خبرگان رهبری با نظر مستقیم مردم انتخاب می شوند و آنان نیز رهبر را انتخاب می کنند، گفت: این حکومت برپایه مردمسالاری دینی شکل گرفته است.

عبدخدایی افزود: حکومت ما دارای چنان دمکراسی در جهان است که حتی رهبر انقلاب صریحا اعلام می کند که حتی اعضای خانواده من نیز از رای من خبر ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان این مطلب که اندیشمندان و دانشمندان جهان در یک تقسیم بندی کلی حکومتهای جهان را به 5 نوع اصلی تقسیم بندی نموده اند، گفت: حکومت برپایه مردم سالاری دینی فصل الخطاب همه انواع حکومت ها است.

وی حکومت دمکراسی را نوع دیگری از انواع حکومت برشمرد و اظهار کرد: دموکراسی یعنی حکومتی برخاسته از رای مردم همراه با قوانینی که مردم به آن رای داده اند که این حکومت فقط بر روی کاغذ آمده است.

عبدخدایی با تاکید بر این مطلب که حکومت مردمسالاری دینی به واقع فصل الخطاب تمام حکومتهای دنیاست، افزود: بنده امیدوارم انشاا... در سایه رهبر معظم انقلاب و با استفاده از رهنمودهای ایشان بتوانیم این انقلاب را به سرمنزل مقصود برسانیم.

گردهمایی اصناف و بازاریان به صورت هفتگی با دعوت از چهره های شاخص سیاسی و علمی در مسجد امام خمینی(ره) بازار تهران برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید