تشریح برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)/پذیرایی بیش از یک میلیون زائر حرم امام (ره)

  • یکشنبه, 04 خرداد 1393 03:01
  • بازدید 1765 بار


دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) اعلام کرد: 40 هزار نیروی بسیجی و سپاهی به بیش از یک میلیون زائر ثبت نام شده برای حضور در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خدمات ارایه می دهد.
به گزارش صراط مبین، محمد علی انصاری روز یکشنبه در نشست خبری افزود: مراسم ارتحال امام (ره) از شب 14 اردیبهشت ماه آغاز می شود و میلیون ها انسان شیفته به امام از داخل و خارج کشور در این مراسم حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه مراسم ارتحال امام (ره) در روز 14 خردادماه از ساعت 9 صبح با سخنرانی رهبر معظم انقلاب آغاز می شود، گفت: البته قبل از سخنرانی مقام معظم رهبری همه ساله سخنرانی حاج سید حسن خمینی یادگار حضرت امام (ره) برگزار خواهد شد.

انصاری اضافه کرد: از شب 14 خرداد ماه حرم حضرت امام (ره)آماده حضور مردم و همچنین سخنرانی حسن روحانی رییس جمهوری خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ستاد بزرگداشت حضرت امام سه کمیته فرهنگی و تبلیغات، امنیت و ترافیک و اجرایی و پشتیبانی به فعالیت می پردازند به اقدامات کمیته فرهنگی و تبلیغات اشاره کرد و گفت: این کمیته اقدام به تهیه و پخش پوستر، بنر، خبرنامه و تیزرهای تلویزیونی کرده است.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام (ره) به دیگر تولیدات فرهنگی این کمیته اشاره کرد و گفت: تولید کلیپ های ویژه هواپیمایی در داخل و خارج از کشور، کلیپ های ویژه مسافران قطار و اتوبوس، تولید مستند پروانه ها در پنج قسمت ویژه میهمانان خارجی، تولید مستند ˈامام دل هاˈ در هشت قسمت 30 دقیقه ای از اقوام و ملت ها، مستند امام و جوانان و همچنین مستند ویژه پانزده خرداد از برنامه های فرهنگی این کمیته است.

انصاری تولید برنامه مستند روایی با همکاری سیما فیلم، تولید برنامه ای شامل مبارزات امام (ره) در آینه اسناد ساواک و تولید مستندات عملکرد ستاد بزرگداشت ارتحال امام (ره) در 25 سال گذشته را از دیگر اقدامات کمیته فرهنگی و تبلیغات این ستاد برشمرد.

نامبرده با اشاره به دیگر تولیدات و منشورات علمی و فرهنگی این کمیته گفت: 10 ویژه نامه، 12 عنوان کتاب از آثار امام ، رونمایی از مجموعه گرانقدر موسوعه الامام خمینی در 50 جلد از تالیفات فقهی، اصولی، عرفانی، اخلاقی و تفسیری امام، رونمایی از مجموعه 5 جلدی از اسناد ساواک با معرفی یاران امام، تولید 10 عنوان نرم افزار آثار امام (ره) از دیگر تولیدات و منشورات علمی – فرهنگی این کمیته است.

انصاری برگزاری گردهمایی بانوان با حضور اعضای بیت امام (ره) در حسینیه جماران، نشست ویژه ورزشکاران، مدال آوران، هنرمندان، اسباب فرهنگ با یادگار امام (ره)، برگزاری همایش ملی بزرگداشت شهید مصطفی خمینی پسر حضرت امام (ره) از ششم تا هفتم خرداد ماه در خمین، برگزاری همایش نیمروزه کمیته بانوان با زنان خارجی شرکت کننده در این همایش، همایش بزرگ جوانان، برگزاری جشنواره های در آستان آفتاب، عکس و پوستر، و سبک زندگی امام (ره) را از ویژه برنامه های نشست و گردهمایی کمیته فرهنگی عنوان کرد.

انصاری با بیان اینکه از 10 خردادماه میهمانان خارجی به کشورمان عزیمت خواهند کرد گفت: میهمانان خارجی از کشورهای اندونزی، بنگلادش، تایلند، عربستان، کویت، ژاپن، عمان، قزاقستان، آذربایجان، هند، افغانستان، چین، آفریقای جنوبی، دانمارک، سوئد، انگلستان، ایتالیا، لهستان و آمریکا به کشورمان خواهند آمد.

وی با اشاره به فعالیت های کمیته اجرایی ستاد بزرگداشت ارتحال امام گفت: با همکاری و حمایت تمام دستگاه های اجرایی کشور اعم از دولت، استانداران، وزارتخانه ها و دستگاه ها، فعالیت های مختلفی انجام شده و رییس جمهوری ،وزیر کشور را به عنوان نماینده دولت در این ستاد معرفی کرده است.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفین را از ارگان های پرتلاش در برگزاری مراسم ارتحال و انجام اقداماتی از جمله ثبت نام، تدارکات، اسکان، تغذیه و رفت و آمد میهمانان معرفی کرد.

دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال امام اضافه کرد: همه زائران امام راحل تحت پوشش بیمه رایگان درمانی، امدادی و حوادث قرار دارند.

به گفته وی، در ستاد بزرگداشت ارتحال امام، ستاد های گمشدگان با مسوولیت نیروی هوایی سپاه، ستاد آبرسانی با مسوولیت سپاه پاسداران و ستاد وزارت کشور برای ایجاد ایستگاه های صلواتی و ارایه خدمات به خودروهایی که دچار مشکل فنی شده اند و امدادرسانی مستقر هستند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)ضمن عذرخواهی از خبرنگاران بابت کمبود امکانات نیز که هرساله ممکن است با آن مواجه شوند گفت: در کمیته امنیت و ترافیک تمام دستگاه های امنیتی کشور از جمله وزارت اطلاعات، اطلاعات دستگاه ها، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج به صورت یکدل و یک زمان مشغول برنامه ریزی برای برگزاری بدون حاشیه این برنامه هستند.

انصاری در بخش دیگری از این نشست با اشاره به دو رخداد شاخص در نیم قرن اخیر گفت: ظهور مکتب تحول آفرین سیاسی حضرت امام و غروب بزرگترین مکتب مادی و نظام فکری و سیاسی مارکسیسم و شوروی دو رخداد مهم نیم قرن دوران معاصر بوده است.

وی با بیان اینکه پیام 15 خرداد احیاگر مکتب های آسمانی و ارزش های تولیدی و الهی است افزود: پیام فروپاشی شوروی نیز پیام زوال، شکست و غروب همه فلسفه های مادی است.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) اضافه کرد: تا قبل از این فروپاشی برخی تحلیلگران معتقد بودند که بحث اصلی جامعه بشری تعارض شرق و غرب است و برخی تحلیلگران دیگر نیز معتقد بودند که 15 خرداد پیامی قدیمی، کهنه و غیرقابل استناد در جامعه بین المللی است.

انصاری ادامه داد: البته نظام مارکسیستی تحلیل جدیدی بر افکار بشریت القا کرد مبنی بر اینکه دنیا به سمت تک قطبی شدن حرکت کرده و بشریت باید یک ابر قدرت را بپذیرد هرچند گروه های دیگری نیز تحلیل می کردند که دنیا به سمت دهکده جهانی، جهانی شدن یا یک نظام جهانی پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه هیچ یک از این تحلیل ها به وقوع نپیوست گفت: بسیاری از حوادث پیش رو از جمله حوادث اوکراین و جنگ های منطقه ما ناشی از این پیامد است که ابرقدرت ها در راستای حفظ منافع خود با ایده و اندیشه های جدید در حال برنامه ریزی هستند در حالیکه جامعه بشری به مسایل فرهنگی بیش از گذشته اهتمام داشته و بسیاری از قدرت های شرق و غرب و دولت های مستکبر بیشتر سرمایه خود را معطوف به یک مبارزه یا جنگ فرهنگی در پهنه جهان کرده است.

انصاری مساله هجمه و تهاجم فرهنگی را منحصر به کشور ما ندانست و گفت: نباید فکر کنیم که دنیا در صدد یک هجمه فرهنگی برای ملت ایران است بلکه این هجمه به وسعت همه اندیشه ها و فرهنگ های صحنه جغرافیای جهانی گسترش یافته و قدرت ها از تمام ابزارها حتی روش های مبتذل و زشت ترین عاداتی که فرهنگ های متوحش قرون وسطی آن را برنمی تابیدند به عنوان ابزار فرهنگی استفاده می کنند.

ادامه دارد...

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید