فعالان فرهنگی نگاه ویژه‌ای به شعار مقام معظم رهبری داشته باشند

  • شنبه, 27 ارديبهشت 1393 03:06
  • بازدید 1907 بار

مدیر‌کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: در این برهه حساس از انقلاب باید بیشتر روی سخنان مقام معظم رهبری تکیه کنیم و فعالان فرهنگی نیز باید نگاه ویژه‌ای به شعار سال داشته باشند.

به گزارش صراط مبین، مصطفی مشایخی، مدیر‌کل سابق ارشاد اسلامی استان، در جمع فعالان فرهنگی معتکف در مسجد الزهرا(س) اراک با اشاره به مشکلات فرهنگی استان، گفت: فرقه‌گرایی، تبدیل ضدارزش‌ها به ارزش و رواج سبک زندگی غربی نه‌ تنها از معضلات فرهنگی استان است و در سراسر کشور با این‌گونه مسائل مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: در این برهه حساس از انقلاب باید بیشتر روی سخنان مقام معظم رهبری تکیه کنیم و فعالان فرهنگی باید نگاه ویژه‌ای بر قسمت فرهنگ شعار ایشان داشته باشند؛ در این زمینه می‌طلبد برنامه‌های متنوعی از سوی مسئولان استان تدوین شود.
مشایخی در ادامه سخنان خود خطاب به فعالان فرهنگی استان اظهار کرد: در ارائه برنامه‌های فرهنگی باید دقت کافی در مخاطب‌شناسی قوی داشته باشیم و ایده‌های خود را براساس نیاز جامعه تنظیم کنیم و از تکرار بپرهیز‌یم تا از فرصت‌های موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.
مدیر سابق ارشاد استان فضای مجازی را فرصت مناسبی برای کار فرهنگی دانست و افزود: با وجود توفیقاتی که در این زمینه داشته‌ایم کار فرهنگی صورت گرفته در این فضا همگانی کم است و باید همت بیشتری در این زمینه از سوی مسئولان فرهنگی شاهد باشیم تا از این راه بتوانیم جامعه را در یک فضای فرهنگی مناسب قرار دهیم.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به برکات معنوی مراسم اعتکاف، تأکید کرد: ما در جنگ نرم فرهنگی قرار داریم و باید تمامی توان خود را برای مقابله با دشمن فرهنگی به‌کار گیریم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید