امام علی(ع) محور وحدت جهان اسلام است

  • جمعه, 26 ارديبهشت 1393 03:07
  • بازدید 2088 بار

یکی از مدرسان دانشگاه‌های کردستان با اشاره به اینکه هر کس دلش برای اسلام می‌تپد باید حضرت علی(ع) را قبول داشته باشد، گفت: امام علی(ع) محور وحدت جهان اسلام است.

به گزارش صراط مبین، عبدالسلام کریمی، یکی از مدرسان دانشگاه‌های کردستان امروز، 24 اردیبهشت در جشن پدران آسمانی در کامیاران با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب در ۲۲ اردیبهشت سال ۸۸، اظهار کرد: درست پنج سال پیش کردستان در چنین روزی شاهد طلوع دو خورشید در آسمانش بود.
وی ضمن تبریک سالروز ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به کردستان، افزود: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خورشیدی بودند که در ۲۲ اردیبهشت در آسمان کردستان تابید. حضور بزرگترین رهبر اسلامی جهان در خاک کردستان برکات بسیار گسترده مادی و معنوی برای مردم این دیار به همراه داشت.
کریمی دوری از شعار و غرب‌زدگی را لازمه ادامه راه دانست و اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب از سلاله بزرگواران و اهل بیت رسول اکرم هستند که مایه افتخار فرزندان شهداست که امروز پدر معنوی مانند ایشان بر سر ما سایه دارند.
وی مقام معظم رهبری را مطاع گرانمایه در میان ایرانیان دانست و افزود: اگر تمامی بیانات ایشان در سخنرانی‌هایشان در کردستان را عملی کنیم قطعاً سبب حل تمامی مشکلات ما خواهد شد.
این استاد دانشگاه‌های کردستان در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در سفر پرخیر و برکتشان به استان کردستان، عنوان کرد: ایشان به مسئولان دستور داد تا از نیروهای بومی در مدیریت‌ها استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه شجاعت در اوج قدرت از بعد از امام علی (ع) تنها آن روز توسط مقام معظم رهبری زنده شده و خود را نشان داد، افزود: امروز دشمن با تحریک مسلمانان می‌خواهد آنان را به جان هم بیاندازد و این سبب شده است، یک مذهب، مذهب دیگر را در حالی که همه بر یک باوریم، تکفیر شود.
کریمی به دیگر بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: هر کدام از سخنان ایشان حک و فتوایی بود که در راستای استحکام انقلاب صادر و ملت‌نوازی ایشان صادر می‌شود.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: وظیفه پدر در خانواده مراقبت کردن از شالوده خانواده و جلوگیری از از هم پاشیدن خانواده است که وظیفه او رهبری و سیدی در خانواده است. در زمان حکومت پهلوی ارزش‌ها بر اساس قدرت تعیین می‌شد تا جایی که روز تولد رضاشاه به عنوان روز پدر تعیین شده بود.
وی ادامه داد: با آمدن انقلاب اسلامی ارزش‌های اسلامی برای نام گذاری مناسبت‌ها رواج یافت و روز پدر مصادف شده با سالروز ولادت‌مردی که بهترین الگوی آسمان و تمامی دوران‌ها بود.
کریمی افزود: ما نباید به حرف زدن اکتفا کرده و از تلاش بازمانیم و اگر ما نمی‌توانیم چون علی(ع) باشیم لااقل تلاش کنیم در راه او قدم برداریم.
وی بیان کرد: امام علی(ع) را تنها خلیفه دانست که هیچ‌گاه به غیر خدا متمایل نشد و و زمانی متولد شد که پیامبر به مقام رسالت رسیده بود و اضافه کرد: هر کس دلش برای اسلام می‌تپد باید علی را قبول داشته باشد.
این استاد دانشگاه‌های کردستان به روایتی از پیامبر بزرگ اسلام که امام علی(ع) را عین حق معرفی کرده بودند، اشاره کرد و افزود: از وظایف دینی ما مودت به اهل بیت آن بزرگوار است.
کریمی به معنی لغوی کلمه شیعه و سنی اشاره کرد و افزود: امام علی(ع) اولین کسی بود که از سوی دشمنان اسلام تکفیر شدند و این نشان از جایگاه والای آن بزرگوار در اسلام دارد پس بر ما واجب است که در هر مذهبی به راه و روش و سیره امام علی(ع) نگاه کنیم.
وی معیار و الگو بودن برای تعیین ارزش‌های مردمی را خلاف مقام و جایگاه دنیایی دانست و اظهار کرد: امام علی(ع) محور وحدت در جهان و پدر معنوی و معیار تعیین روز پدر برای تمامی مسلمانان جهان است.
این مدرس دانشگاه‌ گفت: ما باید الگوها را بخوبی بشناسیم و راه و روش و شیوه کار و زندگی آن ها را برای بیمه کشور و جامعه دینی‌مان به دقت چراغ راه خود قرار دهیم.
وی تشکیل اتاق فکر با حضور فرزندان شاهد را لازم دانست و افزود: تمامی مسئولانی که خود انقلابی‌اند باید با تشکیل اتاق فکر برای مشورت با فرزندان شاهد از رخنه دشمن جلوگیری کنند.
کریمی در پایان خانواده شهدا را دارای تجارب ۳۵ ساله از انقلاب دانست و یادآور شد: ما باید در تمامی مسائل از تفکرات آنها استفاده کینم چراکه آنها ریشه انقلاب را در خونشان دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید