پناه بردن مسلمانان به قرآن، ضرورت است

  • سه شنبه, 23 ارديبهشت 1393 03:00
  • بازدید 1938 بار

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به مسابقات قرآنی دانشگاهیان پیام نور کشور در ارومیه اعلام کرد: پناه بردن مسلمانان به دامن قرآن در برهه حساس کنونی برای رهایی از فتنه های ایجاد شده توسط غربی ها در مقابل اسلام، یک ضرورت است.

به گزارش صراط مبین، این مرجع تقلید در این پیام که دوشنبه شب قرائت شد آورده است: امروز که سیاستهای مخرب بر جامعه بشریت سایه افکنده و انوبه ظلم و ستم اسکتبار جهانی فضای زندگی را تیره و تار کرده و دشمنان کینه توز اسلام، نقاب از چهره خود کنار زده با نقشه های خصمانه در برابر مسلمانان صف آرایی می کنند و فرهنگ، سیاست، اصول و ارزشهای والای انسانی را هدف گرفته اند، بر ملت اسلام لازم است برای رهایی از این فتنه ها به دامن قرآن پناه ببرند.
وی ادامه داد: در برهه کنونی باید برای مصونیت خود با تکیه بر معارف قرآن و وحدت، اتحاد، همدلی نسبت به هم و مقاومت و صلابت و عزت بخشی در برابر دشمنان اسلام حرکت کنیم و گفتار قرآنی ˈاشداء علی الکفار، رحماء بینهمˈ را نصب العین خود قرار دهیم.
آیت الله نوری همدانی با ابراز خرسندی از گرایش روزافزون جوانان به قرآن مجید در ایران اسلامی افزوده است: این جوانان متعهد که با عشق و ایمان در صحنه های معنوی حضور دارند موجب افتخار جامعه اسلامی بوده و همانهایی هستند که دیروز در هشت سال حنگ تحمیلی، با آفریدن حماسه ها و فداکاری ها، عزت و استقلال کشور را حفظ کردند.
این مرجع تقلید در این پیام به جوانان توصیه کرده اند که مفاهیم قرآنی را در همه ابعاد زندگی پیاده و با حضور دینی خود، حضور قرآن را در همه عرصه های زندگی حفظ کنند.
هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاهیان پیام نور سراسر کشور با شرکت 550 قاری، حافظ و فعال قرآنی پنجشنبه به کار خود پایان می دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید