حكومت اميرالمومنين(ع) بهترين الگوي ايجاد جامعه نمونه اسلامي

  • دوشنبه, 22 ارديبهشت 1393 03:01
  • بازدید 1727 بار

محمد علی امانی قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ایام اعتکاف و ماه نورانی رجب گفت: ماه رجب و ایام اعتکاف فرصتی است که همه از جمله دولتمردان قول و فعل خود را در محضر خدا ببینند و در خدمت به مردم خالص باشند.
ضرورت همت ویژه مسئولان همراه با اعتکاف

به گزارش صراط مبین، وی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، افزود: ماه رجب ماه تمرین خضوع و بندگی است و امسال با توجه به اینکه سال اقتصاد و فرهنگ است انتظار این است که همه مسئولان همت مضاعفی همراه با ویژه برنامه‌ها در اعتکاف داشته باشند.

انقلاب اسلامی در نهاد‌سازی معنوی موفق بوده است

امانی با اشاره به حضور وسیع و گسترده جوانان در مساجد به مناسبت اعتکاف بیان داشت: هر سال مراسم اعتکاف پذیرای جوانان بیشتری است. این نشان می‌دهد انقلاب در نهاد‌سازی معنوی موفق بوده است. شوق عمومی در اعتکاف چون سیلی آلودگیهای ناشی از نفوذ فرهنگ غرب در کشور را از بین می‌برد و موج معنویت و عطر عبادت را در سراسر کشور می‌پراکند.

اساتید و معلمان سد مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن هستند

وی با اشاره به دیدار معلمان با مقام معظم رهبری تصریح کرد: هدف آموزش و پرورش باید ساختن «جامعه نمونه اسلامی» باشد به همین خاطر است که «اخلاق»، «سبک زندگی» و «معارف الهی» در جامعه ما از سوی دشمنان اسلام مورد هجوم وسیع و گسترده است. آن سدی که می‌تواند در برابر این هجوم بایستد اساتید و معلمان در دانشگاهها و مدارس عالی و دبیرستانها هستند.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «نگاه جناحی و سیاسی سمی برای آموزش و پرورش است» اگر مسئولان آموزش و پرورش در این دام بیفتند به حاشیه خواهند رفت و از متن وظایف خود دور خواهند ماند.

وی با اشاره به توفیقات دولت در امر سلامت گفت: از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکر می‌کنیم. گام بلند دولت در امر سلامت شایسته تقدیر است و امیدواریم که همه مشکلات مردم در این زمینه به خوبی رفع شوند.

دولت از نتایج مذاکرات تصویری شفاف ارائه دهد

امانی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد مذاکرات هسته‌ای خاطر نشان کرد: مهلت شش ماهه در حال پایان است، اگر دولت تصویر شفافی از نتایج گفتگوها بدهد ابهامات در افکار عمومی به ویژه در حوزه نخبگان پایان می‌یابد.

لازمه سعه صدر در برابر منتقدان پرهیز از برخورد و پاسخگویی است

وی افزود: انتظار آن است که تحمل و انتقاد‌پذیری از ورطه شعار به عرصه عمل منتقل شود و اگر حتی نقد منتقدان را وارد نمی‌دانیم، لازمه سعه صدر در برابر منتقدان پرهیز از برخورد و پاسخگویی است.

یونسی از حاشیه سازان دولت است

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد اظهارات آقای یونسی در خصوص شیروخورشید گفت: این حاشیه‌سازی‌ها برای دولت آسیب دارد متأسفانه آقای یونسی از حاشیه‌سازان دولت است. وقتی امام خمینی (ره) در مورد علامت شیر و خورشید سخن صریح دارند چرا باید ایشان علی‌رغم نص صریح فرمایشات امام(ره) مطالبی بگویند که درشأن یک مسئول دولتی نیست. اگر آقای یونسی موضع خود را اصلاح نکند، انتظار جلوگیری از رسوخ چنین مواضعی در دولت است.

امانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات جهانی و منطقه‌ای اظهار داشت: آزادسازی حمص پس از 3 سال و بیرون راندن تروریستها پیروزی بزرگی برای مردم سوریه است.

تروریستها می‌خواهند سوریه را ویران کنند

وی ادامه داد: تروریستها 70 درصد شهر را ویران کرده‌اند. این نشان می‌دهد تروریستها قصد ماندن و یا رسیدن به حکومت ندارند بلکه می‌خواهند کشور سوریه را ویران کنند تا یکی از اضلاع مقاومت در برابر صهیونیستها سقوط کند.


برخورد حکیمانه در سیاست خارجی و پرهیز از دست زدن به اقدامات نسنجیده

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به آمادگی هسته‌ای در روسیه در پاسخ به تهدیدات غرب گفت: بحران اوکراین روز بروز عمیق‌تر می‌شود و نتیجه مداخله آمریکا و اروپا در اوکراین تجزیه کامل این کشور است. غرب مرتب روسیه را تهدید می‌کند و از سلاح تحریم بهره می‌برد. روسها هم در مقابل از پاسخگویی عاجز نیستند از جمله اینکه در باز بودن شیر گاز به اروپا تجدید نظر کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران باید در سیاست خارجی خود حکیمانه برخورد کند و از دست زدن به اقدامات نسنجیده پرهیز کند.

همه جناح ها در فلسطین مرگ بر اسرائیل سر دهند

وی با اشاره به نیم قرن اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیستها و روز نکبت تاکید کرد: روز اشغال سرزمین مقدس فلسطین را ملت مظلوم فلسطین روز نکبت نام نهاده‌اند. امسال در آستانه بزرگداشت چنین روزی جریانهای مختلف فلسطینی متحد شده‌اند و جا دارد همه جناحها یک صدا مرگ بر اسرائیل سر دهند و در تحکیم مقاومت و آزادسازی سرزمینهای اشغالی اقدام عملی کنند. جهان اسلام هم باید از این رویکرد حمایت کنند.

حضرت علی(ع) بهترین الگو برای ایجاد جامعه نمونه اسلامی

امانی در پایان ضمن تبریک میلاد با سعادت امیرمؤمنان، حضرت علی (ع) را محور وحدت همه فرقه های اسلامی دانست و افزود: دورة حکومت حضرت علی (ع) بهترین الگو برای حکمرانی خوب و ایجاد «جامعه نمونه اسلامی» است. در موضوع تولید علم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، این الگو می‌تواند مورد مطالعه دانشمندان رشته‌های مختلف علوم اسلامی قرار گیرد. کمبود متون اسلامی موجود در این عرصه، ضرورت فعالیت بیشتر حوزه و دانشگاه را یادآور می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید