جشنواره بسم الله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود

  • یکشنبه, 21 ارديبهشت 1393 19:07
  • بازدید 1854 بار

مسئول یازدهمین جشنواره بین المللی بسم الله از برگزاری این رخداد هنری و دینی در شاخه های گرافیک، پوستر و اکسپو همزمان با ماه مبارک رمضان در موسسه اکو و فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش صراط مبین، محمدرضا کمره ای با بیان آنکه آخرین مهلت دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین المللی بسم الله، روز 25 اردیبهشت 93 اعلام شده است گفت: این جشنواره هنری شامل دوبخش لوگوتایپ با موضوع بسم الله و اسماء الحسنی و بخش پوستر با موضوع بسم الله و اسماء الحسنی، تایپوگرافی ادعیه و مناجات کوتاه است.
وی ادامه داد: یازدهمین جشنواره بین المللی بسم الله با هدف ایجاد زمینه ای مناسب برای ارتباط فرهنگی و تبادل تجربه های هنری میان هنرمندان جوامع اسلامی و سایر ادیان توحیدی و بسترسازی برای حضور هنرمندان سراسر جهان در عرصه قرآنی و ارائه و رقابت همزمان آثار آنان برگزار می شود.
مسئول اکسپو نمایشگاه افزود: این جشنواره شامل بخش (لوگوتایپ) با موضوع آیه بسم الله، اسماء الحسنی و اسماء متبرکه، بخش پوستر با سه موضوع آیه بسم الله، اسماء الحسنی، ادعیه و مناجات کوتاه و رمضان می شود.
وی با تاکید بر این مساله که نمایشگاه در دو بخش نمایش همگانی و نمایش افتخاری برگزار می شود گفت: بخش نمایش همگانی شامل همه آثار انتخاب شده توسط کمیته انتخاب بین المللی است. آثار ارسالی به این جشنواره باید در طول سال 92 خلق شده باشد و در هیچ جشنواره دیگری شرکت داده نشده باشد. هر هنرمند می تواند در هر بخش گرافیک حداکثر 4 اثر خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
کمره ای با بیان آنکه شرکت تمامی ادیان توحیدی در بخش های مختلف جشنواره آزاد است گفت: آثار رسیده به دبیرخانه بین بازه زمانی پنجم تا دهم خردادماه داوری خواهد شد و در تیرماه و مردادماه سال93 همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاهی از آثار راه یافته به جشنواره برپا خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید