تمام تلاش استکبار اختلاف اندازی بین شیعه و سنی است

  • پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1393 20:56
  • بازدید 1747 بار

دبیرکل مجمع علمای شیعه پاکستان گفت: تمام تلاش استکبار اختلاف اندازی بین شیعه و سنی است تا بتواند ثروت امت اسلامی را به غارت ببرد.

به گزارش صراط مبین، علامه ˈعارف حسین واحدیˈ افزود: گروه های تکفیری و فرقه گرا در پاکستان به اهداف استنکبار برای ایجاد تفرقه و ترور کمک و در راستای اهداف دشمنان حرکت می کنند.

وی اظهارداشت: کشتار و ترور زائران شیعه پاکستانی در ایالت بلوچستان پاکستان و ترورها در دیگر مناطق پاکستان در راستای توطئه استعمارگران است و گروه های تروریستی جنایات هولناکی را مرتکب می شوند.

وی افزود: تکفیریها و تروریست ها، زائران شیعه را کشته و روحانیون همراه کاروان های زیارتی را سر بریده و فیلم های آنها را برای خوشایند استکبار و آمریکا در پاکستان پخش می کنند.

وی گفت: متاسفانه دولت پاکستان نیز در مبارزه با تروریست، تکفیری ها و طالبان ثابت قدم نیست و همواره سعی کرده است تا رضایت این گروه ها و از جمله آمریکا را در این کشور جلب کند.

علامه حسین واحدی افزود: علیرغم ظلمی که بر شیعیان می رود ما همواره از تلاش ها برای ایجاد وحدت استقبال کرده ایم و در مذاکرات اخیر دولت پاکستان با طالبان این کشور، حمایت کرده ایم.

وی گفت: البته ما حمایت از مذاکرات را مشروط به قصاص 68 نفر از تروریست های طالبان که چند سال پیش 100 نفر از شیعیان را به شهادت رساندند و اکنون در زندان بسر می برند، هستیم.

وی افزود: در این رابطه نامه ای به دبیر کل سازمان ملل برای مجازات این تروریست ها نوشته شده و خواسته ما تنها اجرای قانون قصاص است و انتظار بیشتری نداریم.

وی گفت: شیعیان در پاکستان 25درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و همواره در نشست های مجمع علمای شیعه به اتحاد مردم شیعه و سنی در پاکستان تاکید دارند و بزرگترین اسلحه شیعه در برابر تکفیری ها را وحدت و اتحاد می دانند.

وی در ادامه به اشترکات فرهنگی بین ایران و پاکستان اشاره کرد و اظهارداشت: اتحاد تهران و اسلام آباد به نفع ملت دو کشور است اما استکبار از طریق تشکیل گروهک های تروریستی مانند جیش العدل می خواهد به این روابط لطمه بزند.

وی گفت: اقدامات این گروهک که در ایالت بلوچستان مستقر هستند همواره مورد اعتراض شیعیان پاکستان بوده و در بیانیه های مختلفی از دولت خواسته اند تا مانع از حضور آنان شوند.

دبیرکل مجمع علمای شیعه پاکستان به سفر آتی نخست وزیر پاکستان به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این سفر و سفر مقامات ایرانی از جمله دکتر روحانی به پاکستان در وحدت دو کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: هوشیاری مسوولان پاکستانی و ایرانی در برابر دشمنان، توطئه های خطرناک استکبار را خنثی می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید