اقبال مردم به آثار و کتاب های دفاع مقدس در حال افزایش است

  • دوشنبه, 15 ارديبهشت 1393 14:52

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: اگر امروز شاهد حجم قابل توجهی از آثار حوزه دفاع مقدس در نمایشگاه تهران هستیم نشان دهنده تقاضای مردم نسبت به آثار فرهنگی و ادبی دفاع مقدس است.

به گزارش صراط مبین، سردار احمد حق طلب در بازدید از انتشارات فاتحان با بیان اینکه کتاب هم مانند دیگر کالاهای فرهنگی باید بین عرضه و تقاضا تناسب داشته باشد، ادامه داد: این تقاضای فرهنگی موجب شده است تا ناشران مختلف و همچنین نویسندگان و مولفان در عرصه نشر آثار و کتب دفاع مقدس فعال شوند.
سردار حق طلب با اشاره به اینکه عمر تالیفات و نشر دفاع مقدس چندان طولانی نیست، تصریح کرد: عناوینی که چاپ شده نشان دهنده توجه و نظر مثبت مردم به دفاع مقدس است که از طریق کتاب این فرهنگ و خاطرات را دنبال می کنند.
رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه تعداد ناشران حوزه دفاع مقدس نیز رشد داشته است، افزود: نمایشگاه هایی در طول سال در این زمینه برگزار می شود، اما فراموش نکنیم که برای تولید آثار بهتر و بیشتر نباید به وضعیت موجود اکتفا کرد.
وی گفت: ایثار و شهامت رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس قابل مقایسه با دیگر جنگ ها و حتی معیارهای امروز قابل مقایسه نیست، بنابراین در حوزه فرهنگ و دفاع مقدس هم مولفان و هم ناشران باید به تبعیت از رزمندگان آن روز، گام ها را محکم تر و بلندتر بردارند.
رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج با اشاره به اینکه امیدوارم متولیان این عرصه وظیفه و دین خود را به دفاع مقدس ادا کنند، تصریح کرد: نسل جوان امروز سلایق مختلفی دارند، به طور مثال طیف دانشجو علاقه مندند کتاب های پژوهشی مطالعه کنند و از سوی دیگر مردمی که در عرصه جنگ حضور فعال داشتند و یا آن اتفاقات را درک کردند، علاقه مند هستند آن خاطرات را به وسیله کتاب ها مرور کنند بنابراین باید آثاری متناسب با همه طیف ها و اقشار تولید کرد که البته تا به امروز کارهای خوبی نیز عرضه شده است.
سردار حق طلب به ویژگی های انتشارات فاتحان اشاره کرد و افزود: برخی از ناشران فعالیت خود را متمرکز بر یک حوزه خاص مثل خاطرات و یا رمان کرده اند اما انتشارات فاتحان برغم عمر کوتاه خود، در همه زمینه ها اثر تولید کرده است.
وی تصریح کرد: این انتشارات با اتکا به سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که اسناد و مدارک واقعی جنگ را در اختیار دارد آثاری تولید می کند که از صحت و سقم بالایی برخوردار است زیرا بر اساس مستندات و واقعیت های دفاع مقدس تالیف شده است.
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 10 تا 20 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) پذیرای بازدیدکنندگان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

اهمیت تربیت در خانواده
قرآن کريم :عاشِروهُنَّ بِالْمَعْروفِ فَاِنْ كَرِهْتُموهُنَّ فَعَسى اَنْ تَـكْرَهوا شَيْئا وَ يَجْعَلَ اللّه‏ فيهِ خَيْرا كَثيرا؛(سوره نساء، آيه ۱۹)ترجمه: با زنان (خانواده) به شايستگى رفتار كنيد، و اگر آنها به جهتى ناخوشايندتان بودند اظهار نكنيد چه بسا چيزها كه ناپسند شماست، حال آن‏كه خداوند در آن، خير فراوانى براى شما قرار داده است.حدیث: امام صادق(ع) : لَا يَزَالُ الْمُؤْمِنُ يُورِثُ أَهْلَ بَيْتِهِ الْعِلْمَ وَ الْأَدَبَ الصَّالِحَ حَتَّى يُدْخِلَهُمُ الْجَنَّةَ [جَمِيعاً] (مستدرك الوسايل و مستنبط المسایل ج12، ص201، ح13881)ترجمه : مؤمن همواره خانواده خود را از دانش و ادب شايسته بهره مند مى سا...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید