رونمایی از کتاب «جهاد اقتصادی»حضرت آیت الله خامنه‎ای

  • یکشنبه, 14 ارديبهشت 1393 15:48
  • بازدید 1797 بار

کتاب« چیستی، اهداف و الزامات جهاد اقتصاد در بیانات مقام معظم رهبری» که از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است، توسط دکتر دانش جعفری رونمایی شد.

به گزارش صراط مبین، دکتر دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم رونمایی از کتاب یاد شده به تشریح اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان شده، پرداخت. در نشستی که به این منظور روز جمعه در سالن اصلی سرای اهل قلم برگزار شد، دکتر دانش جعفری، استاد اقتصاد دانشکده علامه طباطبایی ضمن تشریح کامل اقتصاد مقاومتی دربارۀ کتاب مذکور گفت: این کتاب مبانی مربوط به چیستی و مفاهیم مربوط به اقتصاد مقاومتی را از زبان مقام معظم رهبری بازگو می‎کند و بیانات مهمی که از سوی ایشان در بیست ماهه اخیر با عنوان اقتصاد مقاومتی شنیدیم در آن بیان شده است. وی در بیان مفهوم اقتصاد مقاومتی گفت: در خیلی از کشورهای دنیا اصطلاح اقتصاد مقاومتی با مضامین مختلف وجود دارد. مقاومت یعنی استعداد، بازیابی و برگشت‎پذیری به وضعیت اولیه قبل از شروع شوک. بنابراین اقتصاد نیز باید به گونه‎ای مقاوم باشد تا در برابر فشارها، چه داخلی و چه خارجی بتواند به پویایی، رشد و توسعه خود ادامه دهد و خللی به آن وارد نشود. برای مثال اگر با بیکاری مواجه است بتواند با تدابیر لازم علاوه بر رشد تولیدات داخلی بیکاری را مهار کند.‎
دانش جعفری گفت: باید حوزهای خطرپذیر در اقتصاد را شناسایی و راهکاری لازم برای برون رفت از خطر اتخاذ کنیم تا آسیب های کشور در آن زمینه کاهش یابد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مبارزه با فساد
آیه شریفه :  وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ ( سوره بقره ، آیه 205)ترجمه :  و خداوند فساد و تباهی را دوست ندارد.روایت : امام حسين عليه ‏السلام : لايَحِلُّ لِعَينٍ مُؤمِنَةٍ تَرَى اللّه‏َ يُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَيِّرَهُ. (الأمالى ، طوسى ، ص 55)ترجمه : امام حسين عليه ‏السلام :بر هيچ چشم مؤمنى روا نيست كه ببيند خدا نافرمانى مى‏شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن كه آن وضع را تغيير دهد .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید