ممیزی عقلانی، قانونی و از مطالبات مقام معظم رهبری است

  • جمعه, 12 ارديبهشت 1393 19:07
  • بازدید 1508 بار

رییس خانه کتاب ایران عصر امروز ( جمعه ) در حاشیه برپایی نمایشگاه کتاب تهران گفت: ممیزی عقلانی ، قانونی و از مطالبات مقام معظم رهبری است.

به گزارش صراط مبین، دکتر نجفعلی میرزایی در نشست بایسته های نشر کتاب از دیدگاه مقام معظم رهبری ، افزود: ممیزی باید به یک بحث کارشناسی تبدیل شود زیرا که از نظر التزام به قانون نیز هم عقلانی است و هم باید وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اشراف مقام معظم رهبری به مباحث فرهنگی گفت: حضرت آقا یکی از بزرگترین کارشناسان حوزه کتاب و یکی از برجسته ترین کارشناسان حوزه علوم انسانی و ادبیات است.
وی اظهار داشت: مطالبات مقام معظم رهبری و ایده های ایشان واقعا علاج بحران و آسیب های جدی در مهندسی کتاب ایران است.
وی گفت: فرمایشات حضرت آقا قابلیت ایجاد طرح های متنوع به ویژه در حوزه فرهنگ را دارد.
وی خاطر نشان کرد: بحث ممیزی بسیار فراتر از اجازه دادن و یا ندادن برای انتشار یک نشریه است.
وی گفت: متاسفانه بعضی اوقات بحث ممیزی تا حد ویرایش کتاب تنزل پیدا می کند.
رییس حوزه هنری استان تهران نیز در ادامه این نشست با تبریک روز معلم و گرامیداشت سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری گفت: نگاه امام (ره) به رسانه ها یک نگاه تربیتی است.
دکتر محمد سرشار با تبیین جایگاه رسانه از نظر حضرت امام (ره) افزود: یکی از نظریات مهم امام (ره) در خصوص نشریات عدم استفاده از افرادی بود که در طول زندگی خود مرتکبت تخلف اخلاقی شده اند.
وی تاکید کرد: نظر امام (ره) این بود که اگر حتی این افراد نیز توبه کرده باشند به دلیل جایگاه بالای رسانه مبنی بر اینکه با تربیت مردم کار دارد نباید از آنان استفاده کرد.
وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ابزارهایی که در ایجاد بصیرت در انسان نقش بسزایی دارد کتاب های مفید و آگاهی بخش است.
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب در مصلی تهران از دهم اردیبهشت ماه جاری شروع و تا بیستم این ماه برای بازدید علاقه مندان دایر است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید