جهان اسلام در تارهای عنکبوت رسانه ای صهیونیست ها

  • پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1393 16:33
  • بازدید 2138 بار

امروزه رسانه در هر رقابتی حرف نخست را می زند،به همین دلیل امپراطوری رسانه ای رژیم صهیونیستی در دنیا برای توجیه جنایت های این رژیم در فلسطین به انعکاس اخبار یک طرفه اقدام می کند؛رسانه های جهان اسلام چه می کنند؟

در جهان امروز تبلیغات و اطلاع رسانی نقش بسزایی در ارایه نگاه ها و رویکرد ها یک کشور یا نهاد یا فرد به دیگران دارد و در عرصه سیاست، فرهنگ، اقتصاد، هنر و ورزش و... نقش مهمی ایفا می کند؛ امروزه هر کشوری که می خواهد در کانون توجه قرار بگیرد، باید از رسانه قوی برخوردار باشد تا بتواند در جنگ رسانه ای پیروز و فاتح باشد.
به گزارش صراط مبین، کشورهای جهان عرب و اسلام در رقابت رسانه ای در کشورهای غربی ضعیف ظاهر می شوند؛ به طوری که وقتی به مقایسه انعکاس اخبار فلسطین و رژیم صهیونیستی در رسانه های عرب و اسلام و در رسانه های غربی می پردازیم؛ می بینیم که رسانه های غربی رویکردی را انتخاب می کنند که رژیم صهیونیستی را در حمله و کشتن فلسطینی ها محق می دانند؛ اما رسانه های جهان اسلام و عرب در انعکاس اخبار مربوط به فلسطین آنچه باید بگویند را نمی گویند.
این مسئله که رژیم صهیونیستی در بسیاری از رسانه های جهان دستی بر آتش دارد و امپراطوری رسانه ای این رژیم در دنیا برای رساندن اسرائیل به اهدافش به تحریف حقایق و انعکاس اخبار یک طرفه و جانب دارانه اقدام می کند، یک واقعیت انکار ناپذیر است؛ به طوری که شبکه های معروف جهان همچون نیویورک تایمز، واشنگتن پست، بی بی سی و سی ان ان و... به انعکاس اخباری در مسیر اهداف رژیم صهیونیستی اقدام می کند.
در این راستا، شبکه های عربی و اسلامی در این مدت نتوانستند با رسانه های حامی رژیم صهیونیستی تن به تن شوند یا در مقابل آنها عرض اندام کنند؛ به طوری که رسانه های حامی اسرائیل، در جنگ 22 روزه و یا 33 روزه به گونه ای به انعکاس اخبار پرداختند که از لابه لای اخبار به هدف مورد نظر خود که نشان دادن مظلومیت رژیم صهیونیستی است! برسند؛ مثلا سی ان ان در جنگ 33 روزه به نشان دادن تصاویری از بمباران شدن مناطقی از اسرائیل توسط مقاومت اسلامی اقدام کرد، همچنین به بازتاب نگرانی سربازان اسرائیلی و حتی ترس کودکان اسرائیلی می پرداخت تا بینندگان از کشته شدن زنان و کودکان بی گناه لبنانی را که با موشک های اسرائیلی به قتل رسیدند، فراموش کنند.
همچنین در جنگ 22 روزه نیز بی بی سی، صحنه ای را نشان می دهد که امدادگران اسرائیلی در حال نجات فلسطینی ها غزه از زیر آوار هستند و این درحالی است که این فلسطینی ها به خاطر موشک های اسرائیلی در زیر آوار مانده اند؛ رسانه های غربی با نشان دادن صحنه های خاص تلاش می کنند تا به تلطیف ذهنیت جهانیان نسبت به اسرائیل اقدام کنند و به آنها بگویند که اسرائیلی ها در مقابل فلسطینی ها از خود دفاع می کنند و با این وجود به آنها نیز کمک می رسانند.
اما رسانه های جهان اسلام به مانند رسانه های غرب باوجود علم براین که اسرائیل، رژیمی متجاوزگر است؛ نتوانستند به بیان حقوق حقه فلسطینی ها اقدام کنند و مظلومیت آنها را به گوش جهانیان بپردازند. در سالهای اخیر با تحولات خاورمیانه نیز رسانه ها به خصوص رسانه های غربی نگاه را از فلسطین به سمت سایر کشورهای خاورمیانه و یا مسایل دیگر جهان چرخاندند؛ به گونه ای تحولات و رخدادهای دیگر جهان را مهمتر از قضیه فلسطین عنوان کردند.
با آغاز بیداری اسلامی، رسانه های عربی همچون الجزیره به انعکاس اخبار لحظه به لحظه تونس، مصر و ... اقدام کرد، اما با انقلاب بحرین، انعکاس اخبار این کشور کم رنگ و کم رنگ و انعکاس اخبار سوریه بیشتر و بیشتر شد؛ به گونه ای که حضور دستان پنهان در این شبکه نمایان ترشد. باوجود این اخبار، توجه به فلسطین که در گذشته محوریت بیشتری داشت، کمتر شد و تا جایی پیش رفته است که روز اسرای فلسطین در کمتر رسانه ای منعکس و در سکوت کامل برگزار شد. اما به جای آن می بینیم که مسئله سقوط هواپیمای اندونزی و غرق شدن کشتی کره ای و مسئله اوکراین در صدر اخبار قرار می گیرد و همه جهان را تا مدتی مشغول خود می کند.
اما در این سوی جهان، فلسطینی ها زیر آماج گلوله های جنگنده های اسرائیل قرار می گیرند و مسجد الاقصی در زیر چکمه های تندروی های صهیونیستی هتک حرمت می شود و ساخت شهرک های صهیونیستی ادامه می یابد و مذاکرات صلح بدون هیچ نتیجه ای ناتمام می ماند و تنها رسانه ها به اخبار کوتاهی از این حوادث بسنده می کنند.
جای بسی تعجب است که رسانه های جهان اسلام و عرب به جای اینکه با رسانه های غرب به رقابت بپردازند و به افشا گری از اهداف صهیونیستها و برنامه خوانی این اهداف اقدام کنند؛ همگام با آنها می شوند و در مسیر آنها گام برمی دارند و حتی برخی از آنها به اهداف صهیونیستها نیز کمک می رسانند.
امروز نه تنها رسانه های جهان اسلام و عرب، بلکه هر خبرنگار، روزنامه نگار و اصحاب رسانه ای آگاه در جهان باید بداند که برای مبارزه با رژیم صهیونیستی تنها سخن گفتن کافی نیست، بلکه وظیفه رسانه آگاه سازی مخاطبان و پرده برداشتن از واقعیت هایی است که باید به گوش مخاطبان جهان رساند و تنها با ایجاد موج خبری گسترده به نفع فلسطین برای گرفتن حقوق حقه آنها می توان رژیم صهیونیستی و همه متحدان این رژیم را به زانو درآورد و با امپراطوری رسانه ای حامی اسرائیل در دنیا تنها با انعکاس اخبار و رقابت تن به تن می توان مبارزه کرد؛ به شرط اینکه هر انسانی با همه توان خود در این مسیر گام بردارد.
پایان پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید