برنامه های قرآنی در مراسم اعتکاف افزایش می یابد

  • چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1393 14:55
  • بازدید 1834 بار

سرپرست اداره ارتباطات سازمان دارالقرآن از افزایش برنامه های قرآنی درمراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: مربیان قرآن با اجرای برنامه در مساجدی که معتکفین حضور دارند، تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

به گزارش صراط مبین،  مسعود وادی پور گفت : امسال تلاش داریم تا به توجه به شعار سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از تجمعات مردمی بیش از گذشته استفاده کنیم.
وی گفت : تجمعات مردمی در مناسبت های مذهبی مختلف فرصت خوبی را برای اجرای فعالیت های قرآنی ایجاد می کند و باید از این موقعیت به نحو مطلوب برای توسعه فعالیت های قرآنی ـ مردمی در کشور استفاده کرد.

مدیرامور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: یکی از تجمعات دینی و مذهبی مردمی، مراسم اعتکاف است که هرساله از 13 تا 15 ماه رجب( 23 تا 25 اردیبهشت ماه امسال ) برگزار می شود.

به گفته وی ، سازمان دارالقرآن امسال برای نخستین بار از ظرفیت اعتکاف و حضور حداکثری مردم در این مراسم برای اجرای برنامه های قرآنی استفاده می کند.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های اولیه برای بهره گیری از ظرفیت اعتکاف برای اجرای برنامه های قرآنی انجام شده است، عنوان کرد: در برنامه های پیش بینی شده در طول برگزاری مراسم اعتکاف در هر یک از مساجد که معتکفین حضور دارند یک مربی قرآن خانم و یک مربی قرآن آقا حضور پیدا می کند تا برنامه های قرآنی با کیفیت بهتر و تأثیرگذاری بیشتری اجرا شود.

وادی پور ادامه داد: اجرای برنامه های قرآنی در مراسم اعتکاف به این شکل دنبال می شود که علاوه بر تلاوت های زنده قرآنی توسط قاریان ممتاز و بین المللی قرآن در مساجد قبل از اذان صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشاء، ختم دسته جمعی قرآن نیز توسط معتکفین انجام می شود.

وی افزود: همچنین در طول برگزاری مراسم اعتکاف، مربیان قرآن حاضر در مساجد در صورت نیاز به آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن و بیان نکات تفسیری و مفاهیمی می پردازند و اصلاح قرائت نماز معتکفین نیز توسط مربیان قرآنی در مساجد انجام می شود.

مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم اضافه کرد: همچنین امسال تلاش می کنیم تا از طریق اجرای برنامه های قرآنی این فرهنگ سازی را داشته باشیم که این روند به عنوان یک روند ثابت و با مشارکت حداکثری مردم اجرا شده و از سال های آینده اجرای گسترده فعالیت های قرآنی در مراسم اعتکاف و سایر تجمعات مردمی نهادینه می شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه امسال نخستین سال اجرای این طرح است همه مساجد را تحت پوشش قرار نمی دهیم و مساجدی که آمادگی و شرایط لازم را داشته باشند در گام نخست طرح تحت پوشش قرار می گیرند، اما برای سال های آتی این روند توسعه پیدا می کند تا به جایی برسیم که این طرح در تمامی مساجد کشور اجرا شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید