سوال‌محوري پايه آموزش اسلامي

  • دوشنبه, 08 ارديبهشت 1393 19:47
  • بازدید 1784 بار

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سوال محوری و نیاز محوری پایه آموزش اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام محمدیان در نهمین جشنواره تقدیر از استادان و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با گلایه از توسعه کمی دانشکده‌های پزشکی و بیمارستان‌ها در برخی شهرستان‌ها افزود: این امر باعث هدر دادن امکانات می‌شود.
وی افزود: اگر مشکلاتی که در بخش تصمیم گیری است حل نشود، اعتبارات وزارت بهداشت اگر 10 برابر هم بشود پاسخگوی برخی بی انضباطی‌ها نخواهد بود.
وی با بیان اینکه نیاز به مدیران جدی که جرات نه گفتن را داشته باشند داریم گفت: باید کسانی مسئول باشند که حتی اگر از مسئولیت برکنار شوند بتوانند درجهت انتخاب راه و گزینه صحیح پافشاری داشته باشند.
حجت الاسلام محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود به آموزش اسلامی اشاره کرد و گفت: باید از تجربیات دنیا در آموزش استفاده کرد، اما باید به سرمایه های بومی خودمان نیز در بخش آموزش توجه شود.
وی افزود: باید به دنبال شاگردپروری باشیم زیرا تا کسی در خود احساس نیاز نکند در طلب یافتن نیز نخواهد بود؛ پس باید علت بی‌رغبتی دانشجویان را آسیب‌شناسی کرد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سوال محوری و نیاز محوری پایه آموزش اسلامی است؛ باید احساس نیاز را در دانشجو ایجاد کرد تا در پی کشف جواب سوال پژوهش کند و با تلاش و علاقه در کلاس‌های درس حاضر شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید