توجه به درونزا بودن اقتصاد مقاومتی از اشارات مقام معظم رهبری است

  • دوشنبه, 08 ارديبهشت 1393 19:45
  • بازدید 1946 بار

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران توجه به بیانات مقام معظم رهبری را برای استفاده بهینه از منابع و امکانات داخلی، جهت پیشرفت کشور ضروری دانست.

به گزارش صراط مبین، دکتر بابک مصباحی عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران بیان داشت: با بررسی بیانات مقام رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی این مساله کاملا روشن است که باید بررسی دقیق در رابطه با استفاده از ظرفیت‌های داخلی صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت بهداشت چگونه می‌تواند در زمینه باز‌شناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه نمودن طب سنتی ایران گام بردارد، افزود: در این راستا با پشتوانه‌ای که برای طب سنتی در کشور وجود دارد می‌توان از این ظرفیت استفاده بهینه شود زیرا از نظر تاریخی نیز منابع خوبی وجود دارد که با مدیریت صحیح دانش می‌توان از این امکانات استفاده نمود.

وی همچنین در خصوص اینکه دستگاههای دولتی چگونه می‌توانند سیاستگذاری و نظارت کارآمد بر تولید، مصرف و واردات دارو، واکسن، محصولات زیستی و تجهیزات پزشکی با هدف حمایت از تولید داخلی و توسعه صادرات داشته باشند،خاطرنشان ساخت: یکی از نکات مهم در تصمیم گیری کشوری دارا بودن برنامه‌های استراتژیک است.

وی افزود: در برنامه‌های استراتژیک باید علاوه بر نیازهای حال کشور نیازهای آتی نیز در آن دیده شود.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان خاطرنشان ساخت: به نظر می‌رسد بعلت تغییرات مدیریتی در سطوح تصمیم گیری مراکز مسوول به علت عدم وجود یک برنامه مشخص استراتژیک تصمیم گیری‌های مختلف در دستور کار دولت مردان صورت می‌پذیرد که تنها در رفع نیاز‌های لحظه‌ای بوده و از یک برنامه بلند مدت تبعیت نمی‌کند و به همین دلیل ما دارای مشکلات مقطعی در مسایل دارویی می‌شویم.

به گفته وی تدوین یک برنامه استراتژیک لازم الجرا بسیار مورد نیاز است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید