با دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری فاصله داریم

  • یکشنبه, 07 ارديبهشت 1393 15:10

سیروس مقدم کارگردان مجموعه سه گانه "پایتخت" در گفت وگو با «سراج۲۴» در خصوص روند مسائل فرهنگی کشور و مطابقت آن با دغدغه های مقام معظم رهبری و مردم گفت: اگر بخواهم حرف دلم را بزنم باید بگویم که خیلی با دغدغه های رهبری فاصله داریم با وجودی که بستر لازم مهیا است ، نیروی انسانی و افکار خلاق موجود است و آدم های عاشق و جوانان مستعد فراوان هستند.

به گزارش صراط مبین، مقدم اظهار داشت : متاسفانه چون اقدامات فرهنگی هدفمند و سازمان یافته نیستند هر ده سالی یک بار امثال "پایتخت" و مجموعه های "دکتر سلام" پدید می آیند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر اینگونه نیست که آنقدر وفور مجموعه های خوب فرهنگی دیده شود و به اهداف فرهنگی رسیده باشیم که بتوانیم بگوییم مقام معظم رهبری حالا دیگر می توانند دغدغه ی مسائل فرهنگی را از شعارها حذف کنند. نه، اینگونه نیست!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

پیشرفت و ترویج علوم تجربی
آیه شریفه : أَوَلَمْ يَنْظُرُوا فِي مَلَكُوتِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا خَلَقَ اللَّهُ مِنْ شَيْءٍ ... (سوره اعراف ، آیه 185)ترجمه : آیا در ملکوت (وجه درونی و هسته باطنی) آسمان ها و زمین ، تامل نکردند  ، نیز در ملکوت مخلوقات دیگر خداوند؟ ... روایت : الامام علی(ع) : «العَقْلُ غَريزَةٌ يَزيدُ بِالعِلْمِ وَ التَّجارِبِ» (ميزان الحكمه، ج 2، ص 25)ترجمه :  عقل غريزه‎اي است كه با علم و معرفت و تجربه فزوني مي‎گيرد.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید