آیت الله ملکوتی ولایت فقیه را از عمق جان باور داشت

  • شنبه, 06 ارديبهشت 1393 20:21
  • بازدید 2044 بار

‌امام جمعه موقت تهران با با بیان این‌که حضرت آیت‌الله ملکوتی میوه شیرین دو حوزه علمیه قم و نجف بود، گفت: حضرت آیت‌الله ملکوتی ولایت فقیه را از عمق جان باور داشت.

به گزارش صراط مبین، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در حاشیه مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله ملکوتی در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: حضرت آیت‌الله ملکوتی بزرگی است که در بعد علم و عمل ممتاز بود.
وی ادامه داد: حضرت آیت الله ملکوتی در بعد فقه، اصول و فلسفه مجتهد و از شاگردان برجسته علامه طباطبایی در فلسفه بود.
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که حضرت آیت‌الله ملکوتی میوه شیرین دو حوزه علمیه قم و نجف بود، افزود: مرحوم حضرت آیت‌الله ملکوتی در قم از محضر حضرت آیت‌الله بروجردی و امام راحل و در نجف از محضر بزرگان این شهر بهره برد.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بعد علمی مرحوم حضرت آیت الله ملکوتی، ابراز کرد: آن مرحوم از چهره‌های برجسته حوزه در بعد علمی و در بعد عملی نیز از پیشگامان مبارزه بود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در زمانی که امضاء بیانیه علیه شاه دل شیر می‌خواست ایشان نخستین کسی بود که بیانیه خلع شاه از حکومت را امضاء کرد و پای ثابت همه بیانیه‌های جامعه مدرسین در قبل از انقلاب بود.
آیت‌الله خاتمی با بیان این‌که مرحوم حضرت آیت‌الله ملکوتی از اخلاص بسیار بالایی برخوردار بود،‌ اظهار کرد:‌ بعد از شهادت آیت‌الله شهید مدنی و آیت‌الله شهید قاضی، امام راحل از حضرت آیت‌الله ملکوتی خواست که امام جمعه تبریز شوند و ایشان نیز ایثار کرد و این امر را پذیرفت.
وی خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله ملکوتی در مصاحبه خود بیان کرد که وقتی وارد تبریز شدم گفتم: من مسلم و نائب امام هستم.
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این‌که حضرت آیت‌الله ملکوتی ولایت فقیه را از عمق جان باور داشت،‌ افزود: فرزند ایشان به بنده گفت که حضرت آی‌الله ملکوتی مصمم بود که بحث ولایت فقیه را مطرح کند.
آیت‌الله خاتمی در پایان بیان کرد: این تجلیل و تکریم حق حضرت آیت‌الله ملکوتی است و امیدواریم حشر ایشان با اولیای دین باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

ایمان و معنویت
قرآن :  وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَيْهِم بَرَكَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ و ...  (سوره اعراف، آیه 96)ترجمه: و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند، قطعاً بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏گشوديم و ... حدیث : قال الامام الرضا عليه السلام فيما نقله فضل بن شاذان ..فان قال (قائل ): لم امر الخلق بالاقرار بالله و برسله و بحججه ، و بما جاء من عندالله عزوجل ؟ قيل : لعلل كثيرة : منها ان من لم يقر بالله عزوجل ، لم يحتنب معاصيه ، و لم ينته عن ارتكاب الكبائر، و لم يراقب احدا فيما يشتهى و يستلذ من الفساد و الظلم فاذا فعل الناس هذه الاشياء و ارتكب كل ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید