نامه رهبر معظم انقلاب به آیت الله ملکوتی در سال 74

  • جمعه, 05 ارديبهشت 1393 16:47
  • بازدید 1944 بار

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، نامه حضرت آیت الله خامنه ای به مرحوم آیت الله ملکوتی در سال 1374 را منتشر کرد.

به گزارش صراط مبین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی پیرو چندین‌ مرقومه‌ از علمای عظام‌ قم، طی نامه‌ای خطاب‌ به‌ آیت‌الله‌ شیخ‌ مسلم‌ ملکوتی، ضمن‌ تقدیر از خدمات‌ با ارزش‌ ایشان، از خداوند متعال‌ توفیق‌ مشار الیه‌ را در مقام‌ تدریس‌ و تعلیم‌ در حوزه‌ی مبارکه‌ قم‌ مسألت‌ نمودند.متن‌ نامه‌ مقام‌ معظم‌ رهبری بدین‌ شرح‌ است‌:
بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم‌
جناب‌ مستطاب‌ آیت‌الله‌ آقای حاج‌ شیخ‌ مسلم‌ ملکوتی (دامت‌ ایام‌ افاداته)
بعد السلام‌ و التحیه، امید است‌ وجود شریف‌ حضرتعالی مشمول‌ الطاف‌ و تفضلات‌ الهی بوده‌ و از توفیقات‌ عالیه‌ برخوردار بوده‌ باشید.
اخیرا بعضی از اعاظم‌ اعلام‌ قم‌ که‌ از دوستان‌ جنابعالی و مرجع‌ حوائج‌ دینی و فقهی خاص‌ و عام‌ میباشند، طی مرقومه‌های جداگانه، از اینجانب‌ درخواست‌ کرده‌اند که‌ انتقال‌ جنابعالی را به‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ (صانها الله‌ عن‌ المکاره‌ و الفتن) و اشتغال‌ علمی در آن‌ مرکز بزرگ‌ تعلیم‌ فقه‌ و اصول‌ و تفسیر و فلسفه‌ و حدیث‌ و کلام، خواستار گردم.
اینجانب‌ ضمن‌ تقدیر از خدمات‌ با ارزش‌ جنابعالی در شهر تبریز عزیز و خطه‌ی عظیم‌الشأن‌ آذربایجان‌ و با دعا برای مردم‌ غیور، انقلابی و سرشار از شور و شعور ایمانی آن‌ سامان، مرقوم‌ شریف‌ حضرات‌ آقایان‌ بزرگوار را برای جنابعالی میفرستم‌ و از خداوند متعال‌ مسألت‌ میکنم‌ که‌ در مقابل‌ تدریس‌ و تعلیم‌ در حوزه‌ی مبارکه‌ی قم، مشمول‌ اعانت‌ و توفیق‌ الهی بوده‌ و باشید.
سلام‌ اینجانب‌ را به‌ آقایان‌ علماء و به‌ مردم‌ عزیز تبریز ابلاغ‌ فرمائید.
والسلام‌ علیکم‌ و رحمه‌ الله‌
سید علی خامنه‌ای
15 ذیحجه‌الحرام‌ 1415
25/02/1374
نامه آیت‌الله‌ شیخ‌ مسلم‌ ملکوتی در پاسخ به نامه رهبر انقلاب

در پی ارسال‌ نامه‌ حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای به‌ محضر آیت‌الله‌ شیخ‌ مسلم‌ ملکوتی مبنی بر تقدیر و تشکر از خدمات‌ ارزنده‌ ایشان‌ در شهر تبریز و ارسال‌ درخواست‌ علمای محترم‌ قم‌ برای تدریس‌ در حوزه‌ علمیه‌ قم‌، نامه‌ محبت‌آمیز از سوی آیت‌الله‌ ملکوتی صادر گردید که‌ متن‌ آن‌ بدین‌ شرح‌ است‌:

محضر مبارک رهبر عظیم‌الشأن‌ انقلاب‌ اسلامی حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای دام‌‌ظله‌‌العالی
ضمن‌ تقدیم‌ خالصانه‌ترین‌ ادعیه‌ و مسألت‌ مزید عزت‌ و طول‌ عمر با‌برکت‌ آن‌ حضرت‌، رقیمه‌ کریمه‌ حضرتعالی را همراه‌ نامه‌های برخی از اعاظم‌ حوزه‌ مقدسه‌ علمیه‌ قم‌ دامت‌ برکاتهم‌، مبنی بر درخواست‌ حضور اینجانب‌ در حوزه‌ علمیه‌ قم‌ از آن‌ حضرت‌ و ضرورت‌ آن‌ جهت‌ تدریس‌ خارج‌ فقه‌ و اصول‌ و دیگر علوم‌ در آن‌ مرکز بزرگ‌ تعلیم‌ فقه‌، اصول‌، تفسیر، فلسفه‌، حدیث‌ و کلام‌ که‌ حاکی از عنایات‌ خاصه‌ میباشد، زیارت‌ کرده‌ و بسیار مسرور گردیدم‌.
اینجانب‌ خود را وقف‌ خدمت‌ به‌ اسلام‌ و مسلمین‌ نموده‌ام‌ و هر آنچه‌ را که‌ صلاح‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوری اسلامی باشد، با فداکاری، حاضر به‌ انجام‌ آن‌ میباشم‌. از بذل‌ هر آنچه‌ در توان‌ دارم‌ مضایقه‌ نکرده‌ و نخواهم‌ کرد و اوامر حضرتعالی را با جان‌ و دل‌ پذیرا میباشم‌.
الطاف‌ و ادعیه‌ خیرتان‌ را به‌ علمای محترم‌ و مردم‌ غیور تبریز عزیز و خطه‌ آذربایجان‌ قهرمان‌‌پرور ابلاغ‌ نموده‌ام‌ . همگی علی ماهم‌ علیه‌ من‌ الوفا و الصمود لکم‌.
28 اردیبهشت 1374
تبریز
مسلم‌ ملکوتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید