مجلس اعلای اسلامی حکومت اکثریت سیاسی تشکیل می دهد

  • پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1393 12:21
  • بازدید 1537 بار

یکی از رهبران مجلس اعلای اسلامی عراق تأکید کرد که این مجلس توانایی تشکیل حکومت اکثریت سیاسی را دارد.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام و المسلمین شیخ همام حمودی از رهبران مجلس اعلای اسلامی و رییس کمیسیون روابط خارجه پارلمان عراق از توانایی این مجلس بر تشکیل دولت اکثریت سیاسی خبر داد.
وی که نامزد انتخاباتی لیست مجلس اعلای اسلامی است، تصریح کرد: مجلس اعلای اسلامی عراق می تواند بدون اینکه امتیازاتی به سایر گروه ها بدهد، حکومیت اکثریت سیاسی تشکیل دهد.
این در حالی است که در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر توافق مجلس اعلای اسلامی با جریان صدر، العراقیه وابسته به اهل تسنن و ائتلاف کردها برای تشکیل دولت آینده خبر داده بودند.
رهبران مجلس اعلای اسلامی به ویژه حجت الاسلام حمودی این توافق را تکذیب کرده و اظهار داشتند که هرگونه توافق برای تشکیل دولت جدید بسیار زود است.
تشکیل دولت اکثریت سیاسی در عراق پس از بروز اختلافات شدید میان گروه های سیاسی که به عدم تصویب و اجرای پروژه های مهم کشور انجامیده است، به یکی از بحث های مهم این کشور مبدل شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید