ابلاغیه مقام معظم رهبری نسخه شفابخش اقتصاد ایران

  • سه شنبه, 02 ارديبهشت 1393 14:19
  • بازدید 1820 بار

رضا رضوانی عضو مجمع مرکزی بسیج کارگری گفت: اگر بتوانیم سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را به خوبی اجرا کنیم می‌توانیم اقتصاد بیمار ایران را درمان کنیم.

به گزارش صراط مبین،  رضا رضوانی گفت: ایده و تفکر مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد ضرورت جامعه ای است که در آن انقلاب شده است.
وی با اشاره اینکه به طور کلی می توان اقتصاد مقاومتی را در دو مفهوم جزیی و کلی بیان کرد افزود: مفهوم کلی آن رجوع به قرآن کریم و تامل در آیاتی است که مفهوم مقاومت و ایستادگی می‌دهند و مفهوم جزیی آن حرکتی است که مردم ایران به پرچمداری رهبر معظم انقلاب در مقابل دشمنان شروع کرده‌اند.
رضوانی افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه وابسته به غیر نبودن و با فکر و تدبیر کار کردن است.
وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از امکانات است ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد بر مبنی وحدت اسلامی است و  مشخصه اقتصادی که برگرفته از الگوهای دینی است دوری از تجمل و اسراف است.
عضو مجمع مرکزی بسیج کارگری در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی پویا و دشمن‌شکن است اظهار کرد: با تدبیر و بهره گیری از این اقتصاد می توان در مقابل دشمن ایستادگی کرد.
مدیر عامل سایپای آذربایجان شرقی نقش کارگران را در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار پر رنگ عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی بدون تلاش و کار کارگران محقق نمی شود و کارگر در خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه کارگران با کار و تلاش و همت و خدمت به مردم ولایی و الهی ایران می توانند اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد، عنوان کرد: کارگر ایرانی با کارگران دنیا ازاین جهت متفاوت است کارگر ما با عزم و اراده ملی کار می کند و  کارگران ما رزمنده های ما در جنگ اقتصادی هستند.
این عضو مجمع مرکزی بسیج کارگری با بیان اینکه کارگران ما با وجود اینکه در ام القرای اسلامی کار می کنند والگویی برای جهان هستند رزمندگانی بی ادعا هستند ادامه داد: در جنگی که ناخواسته آغاز شده رزمندگان با عشق به ولایت این جنگ را با پیروزی به پایان می رسانند.
وی در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط امام خامنه ای افزود: تدبیر مقام معظم رهبری آغازگر یک حرکت پویا و خلاقانه بود و این ابلاغیه بی شک داروی درمان اقتصاد کشور ماست.
رضوانی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم و از این فرصت به عنوان ملتی که درس عزت را از مکتب ولایت آموخته استفاده کنیم چون این سیاست ها  برگرفته از سبک زندگی قرانی و اسلامی است.
وی در خاتمه با اشاره به اینکه نباید توجه به این ابلاغیه تنها در برگزاری همایش ها و حرف خلاصه شود افزود: اگر بتوانیم این سیاست ها را به خوبی اجرا کنیم می توانیم اقتصاد مریض ایران را درمان کنیم چون  بی شک این نسخه شفای اقتصاد کل دنیا است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید