انتشار معارف ائمه اطهار (ع) مذهب تشیع را در جهان گسترش می دهد

  • سه شنبه, 02 ارديبهشت 1393 14:18
  • بازدید 1558 بار

استاد الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مصر گفت: آگاهی بخشی و انتشار معارف ائمه اطهار(ع)، زمینه گسترش مذهب تشیع را در جهان فراهم کرده و دستیابی به این غایت با تلاش و کوشش کشورهای اسلامی امکان پذیر است.

به گزارش صراط مبین، دکتر ˈمحمد تیجانی سماویˈ که سالهاست از مذهب تسنن به مذهب تشیع روی آورده است ، پس از تشرف به حرم مطهر رضوی افزود: اخلاق و رفتار شیعه، ارتباط و دیدار نزدیک با مراجع و علمای مذهب شیعه در گرایش یک مسلمان به این مذهب بسیار تأثیر گذار است و نقش اساسی را در این زمینه ایفا می کند.
این نویسنده کتاب معروف ˈآنگاه که هدایت شدمˈ گفت: وجود حوزه های علمیه مختلف و دانشگاه های فراوان در ایران، زمینه گسترش علوم دینی را افزایش داده است و تأثیر بسزایی را با خود به همراه داشته است.

وی تبلیغ دین مبین اسلام را در کشورهای آفریقایی بسیار سخت دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران پشتیبان محکمی برای تبلیغ این دین الهی در جهان به شمار می آید و مراجع و علمای ایران تمامی مبلغان فعال در این حوزه را حمایت می کنند.

تیجانی سماوی در ادامه به بیداری اسلامی و روند رو به رشد آن پرداخت و اظهار داشت: رشد این حرکت، در جهان امری غیرقابل انکار بوده و گسترش بیداری در کشورهای مسلمان نشأت گرفته از انقلاب ایران و آرمان های آن است.

وی افزود: بیداری اسلامی، عامل نابودی ظلم، استبداد و استکبار جهانی است.

وی بیان کرد: گسترش افکار امام خمینی(ره) و آگاهی جوانان و دانشگاهیان با این عقاید و اصول موجب شده است تا انسان های بیشتری در جهان با ایشان آشنا شوند و تمام تلاش خود را برای دست یابی به این آموزه ها انجام دهند.

تیجانی سماوی افزود: توجه به دین اسلام و گسترش تعالیم والای آن، یکی از اهداف رهبر معظم انقلاب است که این امر باید در سایر کشورهای مسلمان مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان گفت: ایران با تأسیس حوزه های علمیه،برگزاری جلسات دیدار با مراجع علمیه در کشورهای مختلف، بهبود روابط میان کشور ایران و سایر کشورهای آفریقایی و عربی و برخورداری سایر کشورها از پشتیبانی ایران زمینه گسترش آگاهی و بیداری را در جهان فراهم می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید