ماهیت سپاه حفظ دستاورد های نظام و پشتیبانی از ولایت فقیه است

  • سه شنبه, 02 ارديبهشت 1393 14:09
  • بازدید 2197 بار

فرماندهان سپاه علی ابن ابی طالب (ع) رمز موفقیت سپاه را شهادت طلبی و پیروی از ولایت فقیه عنوان کرده و حفظ دستاورد های نظام و پشتیبانی از ولایت فقیه را از وظایف اصلی خود برشمردند.

به گزارش صراط مبین،  دوم اردیبهشت سال 1358 بود که با موافقت رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد و توانست با حضور شهادت طلبانه و انقلابی در 8 سال دفاع مقدس برگ زرینی را به افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیفزاید و هم اکنون هم با گذشت 35 سال از تاسیس آن همواره در خط امام و رهبری معظم بوده و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
در سالروز تاسیس این نهاد مقدس فرمانده سپاه استان قم و  تنی چند از فرماندهان از اهداف و برنامه های این نهاد صحبت کردند.

انعطاف پذیری از ضرورت های اجتناب ناپذیر ماموریت های سپاه می باشد/سپاه بازوی توانمند ولایت می باشد

سردار مهدوی نژاد، فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع) با اشاره به دستور امام برای تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: با تهدیدات و هجمه های مختلف دشمنان جمهوری اسلامی ایران به نتیجه رسید که نیازمند نهادی است که نیازهای انقلاب را در زمینه های مختلف برآورده کند.

وی با اشاره به تاسیس سپاه که یکی از دستاوردهای انقلاب است، افزود: سپاه بازوی توانمند ولایت و رهبری است که آماده پاسداری از حاکمیت جمهوری اسلامی در تمام  عرصه ها را دارد.

سردار مهدوی نژاد به حضور فعال سپاه در عرصه های مختلف سازندگی اشاره کرد و ابراز داشت: انعطاف پذیری از ضرورت های اجتناب ناپذیر ماموریت های سپاه می باشد.

وی ادامه داد: سپاه فتنه های دشمنان را شناسایی کرده  و با آنها مقابله می کند که این ها بر اساس بصیرت و بینش موجود در سپاه می باشد.

فرمانده سپاه علی بن ابی طالب(ع) با بیان اینکه دشمنان به ویژه آمریکا از رشد علمی ما در هراس ‏هستند عنوان داشت: مخالفت با موشک‌های ما نیز به دلیل تولید علمی است که در این زمینه ‏حاصل شده است.‏

وی با اشاره به اهمیت ورود همه اقشار برای تقویت اقتصاد ملی گفت: سپاه در تمام ‏استان‌ها وارد این مبحث شده و اقدامات خوبی را شروع کرده است.‏

امروز ابزار جنگ تغییر کرده است

دکتر فقیهی، معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم با اشاره به اینکه کسانی که در سپاه خدمت می کنند دارای شاخصه های از خودگذشتگی و ایثار هستند، ابراز داشت: امروز سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با فرماندهی مقام معظم رهبری در طول این چند سال ایستادگی در مقابل آمریکا به این نتیجه رسید است که آمریکا چیزی جز یک طبل تو خالی نمی باشد.

وی درخاتمه خاطر نشان شد: امروز ابزار جنگ تغییر کرده است و دیگر نمی توان با اسلحه به جنگ دشمن رفت بلکه باید در داخل دانشگاه ها وحوزه های علمیه با بحث علمی و  ارتقای دانش به جنگ دشمنان شتافت.

کینه توزی دشمنان نشان از تحقق اهداف انقلاب و نظام است

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم در بیان وجه دیگر اهمیت سپاه تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهاد مقدسی است که که پاسدار و حافظ دستاوردهای انقلاب بوده و در طراز انقلاب ایفای نقش می کند.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند سپاه از زمان تاسیس تاکنون اظهار داشت: بحمدالله سپاه توانسته تاکنون ماموریت های محوله را به شایستگی به انجام رساند و خدای منّان را به سبب انجام این رسالت خطیر سپاسگزاریم.

حسینی با برشمردن بخشی از خدمات ارزشمند سپاه گفت: خدمات کم نظیر و بعضاً بی نظیر در بحث تأمین امنیت و افتخارآفرینی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در حوزه خدمت رسانی، محرومیت زدایی و سازندگی تنها بخشی از آثار و برکات این مولود مبارک انقلاب است.

وی با اشاره به دشمنی دشمنان انقلاب با سپاه یادآور شد: کینه توزی دیرینه دشمنان اسلام با این نهاد مقدس نشان دهنده اوج تاثیر گذاری و توفیق روزافزون سپاه پاسداران در تحقق اهداف متعالی نظام اسلامی در بعد ملی و جهانی است.

ماموریت های سپاه مرزی ندارد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ناحیه امام رضا(ع) گفت: سپاه در انقلاب، دفاع مقدس و همچنین بعد از آن توانست اقدامات مورد نیاز انقلاب و نظام را انجام دهد.

وی ادامه داد: سپاه باید به گونه ای کار کند که آن تاثیر مثبت را بر روی دیگر سازمان ها در داخل کشور ودیگر جوامع اسلامی در دنیا بگذارد و آن موجودیت اصلی انقلاب اسلامی را برای دیگر کشورها نشر دهد.

موحد با اشاره به ماموریت های سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، عنوان کرد: ماموریت های سپاه دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد که ماموریت های سپاه مرزی ندارد و در هر جایی از این کره خاکی که نیاز باشد سپاه وارد عمل می شود و نقش خود را ایفا می کند.

سپاه در تمام عرصه های مدافع انقلاب است

مشرفیان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسن(ع) با اشاره به اینکه در راس همه مسائل دفاع جانانه از ولایت امر مسلمین خواهیم داشت، ادامه داد: سپاه در عرصه های نظامی و غیر نظامی از قبیل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... خود را مدافع انقلاب و اسلام و حقوق مردم می داند و با تمام وجود و افتخار از آن دفاع خواهد کرد.

وی علت تهاجم گسترده رسانه های غرب به سپاه پاسدران انقلاب اسلامی را اثر گذاری عمیق سپاه در تمامی صحنه ها و عرصه ها دانست و گفت: سپاه پاسداران درهر عرصه ای که ورود پیدا کرد با هدایتهای مقام عظمای ولایت و تبعیت خالص از دستورات معظم له توانست پیروز آن صحنه باشد و دشمنان قسم خورده انقلاب را به عقب براند.

وی به فتنه سال 88 اشاره کرد و ادامه داد: در فتنه سال 88 با تلاش و همتی که سپاه و بسیج انجام دادند و حضور به موقع و اثر گذار ملت انقلابی و بیدار ایران اسلامی  توانست آن فتنه را که اصل انقلاب را هدف قرار داده بود خفه کند و با حضور میلیونی مردم در 9 دی، انقلاب برای یک بار دیگر بیمه شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید