عده ای جایگاه مرجعیت را باور عملی ندارند

  • شنبه, 30 فروردين 1393 16:31
  • بازدید 1585 بار

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: عده ای در باور جایگاه مرجعیت را قبول کرده اند، ولی در عمل دچار مشکل شده اند که این مساله در جهت گیری ها و نوشته ها دیده می شود.

به گزارش صراط مبين، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی روز شنبه در دیدار اعضای جامعه اسلامی مهندسان ، ارتباط با روحانیت و مرجعیت را در پیشبرد کارهای نظام اسلامی ضروری دانست و افزود: کسی که نظر می دهد که ˈمگر مراجع تقلید چند مقلد دارند؟ˈ، از نظری فکری یا رفتاری به انحراف رفته است.
وی تصریح کرد: این تفکر اتفاق نامبارکی است و هرکه خشت این تفکر را گذاشته است، هیچ گاه سود نمی برد.
وی با تاکید بر اینکه مردم به ویژه مسوولان باید ارتباط با مراجع را ادامه دهند، خاطرنشان کرد: باید به عنوان کسانی که تبعیت از ولایت داریم، در برابر سخنان مراجع که در غیبت امام معصوم حجت خدا هستند، تسلیم باشیم و مطمئن باشیم که هرکس این سرمایه را گرفت و فهمید، توفیقات به دست می آورد.
سعیدی با بیان اینکه بر اساس باور ما، در زمان غیبت حجت خدا، فقها و مراجع عظام تقلید، نواب ولی عصر(عج) هستند، اضافه کرد: بنابراین وقتی انسان با منبع پر خیر و برکت که منصوب به امام زمان(عج) است، ارتباط داشته باشد، به آرامش دست می یابد.
وی افزود: ارتباط با روحانیت و مرجعیت بحث کمی نیست، که با کمیت محاسبه شود؛ صحبت کردن درباره مرجعیت، صحبت کردن درباره حجت خداوند است که در زمان غیبت محل مراجعه مردم هستند؛ همه باید بدانند که همراهی و ارتباط با مراجع همراهی ارتباط با حجت خداست.
وی در پایان با قدردانی از فعالیت های انجمن اسلامی مهندسان کشور، گفت: جامعه مهندسان اگر دنبال مسائل مادی بود، شغلی بهتر از این را دنبال می کرد؛ بنابراین اعضای این انجمن مجموعه ای خیرخواه و دلسوز نظام هستند.
اعضای جامعه اسلامی مهندسان کشور روز شنبه در سفر به شهر قم با آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و عبدالله جوادی آملی دیدار کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید