امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت تاثیرگذار به جامعه تسری یابد

  • چهارشنبه, 27 فروردين 1393 13:29

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی و تاثیرگذار به جامعه تسری یابد.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در سومین جلسه اخلاق ویژه مدیران ادارات، نهادها و سازمان های دولتی استان که در سالن شرکت مخابرات در ارومیه برگزار شد، افزود: با اصل قرار دادن این دو فریضه مهم، دنیا و آخرت آباد می شود که با توجه به این امر، باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توسط آحاد مردم اجرا شود.

وی اظهار کرد: مدیران دستگاههای اجرایی با فعال کردن شوراهای امر به معروف و نهی از منکر به صورت کامل، معروفات و منکرات را در ادارات شناسایی و در گسترش معروفات و ریشه کنی منکرات ثابت قدم باشند.
وی اضافه کرد: رفتار و منش مدیران ما باید در راستای گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشد تا بتوانیم بیش از پیش جامعه را اصلاح کنیم.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید سرمشق کاری و رفتاری مدیران نظام قرار گیرد تا بتوان زمینه سعادت وسلامت جامعه را در شاخص های مختلف فراهم کرد.
حجت الاسلام قریشی افزود: تمامی مدیران و مسوولان در سال جاری باید با توجه به مسائل فرهنگی در احیای معروفات الهی در جامعه اسلامی و محیط های اداری گام های بلند در بخشیدن رنگ و بوی خدایی به جامعه بردارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رفع گرفتاری مردم
آیه شریفه  : لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ (سوره : آل عمران  ، آیه : 92)ترجمه : نيکی را در نخواهيد يافت تا آنگاه که از آنچه دوست می داريد انفاق کنيدروایت : الامام الرضا (ع) فی بیان اوصاف النبی (ص) : أَفْضَلُهُمْ عِنْدَهُ وَ أَعَمُّهُمْ نَصِيحَةً لِلْمُسْلِمِينَ وَ أَعْظَمُهُمْ عِنْدَهُ مَنْزِلَةً أَحْسَنُهُمْ مُوَاسَاةً وَ مُوَازَرَةً. (عیون اخبار الرضا ، ج1 ، ص 308)ترجمه : امام رضا (ع) در خصوص ویژگی های پیامبر(ص) فرمودند : برترین مسلمانان نزد پیامبر کسی بود که بیشتر از همه خیرخواه مسلمانان بود و محترم ترین مسلمانان نزد او کسی بود که بهتر از همه به کمک رسانی و مدد...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید