شیعه در مراسم حج الگویی برای تمام مسلمانان باشد

  • جمعه, 22 فروردين 1393 17:49
  • بازدید 1791 بار

معاون بین الملل حوزه گفت: شیعه باید در اجرای مناسک حج به عنوان الگویی برای مسلمانان دیگر کشورها و دیگر مذاهب معرفی شود.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی پیش از ظهر امروز در همایش طلاب و روحانیون عمره‌گزار سال 93 با اشاره به اینکه این سفر یکی از مهم ترین سفرهای زندگی انسان است اظهار کرد: تمامی افرادی که در این سفر زندگی می کنند باید خود را نماینده تمام افراد دیگر بدانند و برای همه دعا کنند.
معاون امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه اگر کسی از این فرصت به وجود آمده استفاده کند می تواند تحول روحی فکری و معرفتی را در خود ایجاد کند تصریح کرد: حج یکی از مهم ترین سفرهایی است که انسان می تواند به الکو سازی شخصی دست رسی پیدا کند.
استاد حوزه علمیه قم تنها سفر حجی مورد قبول درگاه الهی است که بتواند در انسان تاثیرات مثبت داشته باشد تصریح کرد: زمانی که انسان لباس احرام را عوض می کند یعنی وجود انسانی خود را زیر پا می گذارد و خود را مثل تمامی انسان ها می داند.
وی با اشاره به اینکه باید زمانی که انسان اعمال را انجام می دهد به معرفت آن اعمال توجه داشته باشد خاطر نشان کرد: برنامه عمره شکوهمندترین و بزرگ‌ترین همایش دینی در تاریخ بشریت است.
زمانی گفت: باید مکتب اهل بیت(ع) ترویج شود و تنها در این صورت است که حج انسان مورد قبول درگاه الهی قرار می گیرد زیرا یکی از اهداف اصلی حج همین ترویج مکتب اهل بیت است.
وی خاطر نشان کرد: ما اگر با رویکردی مناسب به سمت اهل سنت برویم حتما می توانیم آن ها را به خود جذب کنیم و این مهم ترین رسالتی است که طلاب حوزه علمیه در سفر حج بر عهده دارند.
معاون بین الملل حوزه با بیان این‌که دشمنان شیعه 2 طیف هستند، گفت: دشمنان شیعه وهابیون و یک سری غیروهابیون هستند که به دلایلی نسبت به شیعه دشمنی دارند و شیعیان را مشرک می‌نامند.
وی افزود: حتی بسیاری از علمای وهابیون اطلاعات درستی از شیعه ندارند و با این دیدگاه‌ها با شیعیان دشمنی می‌کنند و بسیاری از این دشمنی‌ها ناشی از جهل آن‌ها است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تکفیری ها مهم ترین خطر برای جهان اسلام هستند تصریح کرد: برخی به نام شیعه به اهل سنت توهین می کنند و این به هیچ وجه در فرهنگ شیعه پذیرفته شده نیست.
وی خاطر نشان کرد: باید از هر حرکت تندی در جهان اسلام پرهیز کرد و این موضوع در مناسک حج اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند زیرا یکی از اصول و مبانی حج احترام است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید