قدردانی وزرای سابق بهداشت از مقام معظم رهبری به دلیل ابلاغ سیاستهای کلان سلامت

  • پنج شنبه, 21 فروردين 1393 18:34
  • بازدید 1776 بار

وزرای سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای به مقام معظم رهبری از ایشان به دلیل ابلاغ سیاست های مدبرانه و فراگیر در بخش سلامت کشور قدردانی کرده و این سیاست ها را نقطه عطفی بر تمام سیاست گذاریها و برنامه ریزی های به عمل آمده در بخش سلامت دانستند.

به گزارش صراط مبین، در نامه وزرای سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است، ابلاغ سیاست های مدبرانه و فراگیر حضرت عالی در بخش سلامت کشور عزیزمان، نقطه عطفی است بر تمام سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های به عمل آمده بخش عظیم و حساس سلامت توسط مسئولین و دست اندرکاران این حوزه و افق روشنی را برای توجه عمیق تر به پیشرفت پایدار سلامت محور کشور و انجام اصلاحات ساختاری در تمامی ابعاد سلامت و ارتقاء شاخص ها و تأمین عدالت در سلامت نوید می دهد.
در بخش دیگری از این نامه آمده است، بدیهی است ابلاغ این سند بخش دیگری از مجموعه توجهات و عنایات حضرت عالی به مقوله اساسی و کلیدی سلامت است.
ابلاغ سند چشم انداز با محوریت سلامت و رهنمودهای آن رهبر فرزانه در زمینه سبک زندگی اسلامی ایرانی و ارشاد راهگشا و روشن گر حضرت عالی در لزوم قرار گرفتن سلامت در رده برنامه های اصلی کشور و لزوم توجه به سلامت آحاد مردم با بیان گرانقدر جناب عالی که فرموده اید: کاری بکنید که وقتی کسی بیمار شد جز رنج بیماری، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد و اشارات آن رهبر معظم که ارتقاء معنوی هم نیازمند سلامت جسمی است، همگی برگ های زرینی از دفتر عنایات و توجهات معظم له به مقوله بسیار حساس و مهم سلامت آحاد جامعه محسوب می شوند که لازم است برنامه عمل آینده کشور قرار گیرند.
در این نامه تاکید شده است، این سیاست ها قطعاً راهگشا و چراغ فروزانی برای خط مشی گذاری و برنامه ریزی مسئولین و دست اندرکاران بخش سلامت خواهد بود.
بدین وسیله ابراز تشکر و سپاس فراوان و ویژه وزرای اسبق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به محضر آن رهبر دانشمند و فرزانه تقدیم می نماییم و سلامت و عزت حضرت عالی را از خداوند متعال خواستاریم.
دکتر موسی زرگر – دکتر هادی منافی – دکتر سیدعلیرضا مرندی – دکتر ایرج فاضل – دکتر رضا ملک زاده – دکتر محمد فرهادی – دکتر مسعود پزشکیان – دکتر کامران باقری لنکرانی – دکتر مرضیه وحید دستجردی – دکتر محمدحسن طریقت منفرد
بر اساس این گزارش، پیش تر نیز دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای به مقام معظم رهبری ضمن قدردانی از ایشان عنوان کرده بود: سیاست های اعلام شده زمینه تحولی چشمگیر در عرصه سلامت خواهد شد و همکارانم با همه توان برای تحقق سیاست های مدبرانه ابلاغ شده تلاشی خستگی ناپذیر خواهند داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید